Tez-koop-iş Sendikası İle GMİS, Toplu Sözleşme İmzaladı

Türk-İş’e bağlı Tez-Koop-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) arasında sendika çalışanlarını ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi için imza töreni düzenlendi.26 Ekim 2015 tarihinde GMİS Genel...

ZONGULDAK 26.10.2015, 14:07
Tez-koop-iş Sendikası İle GMİS, Toplu Sözleşme İmzaladı
banner230
Türk-İş’e bağlı Tez-Koop-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) arasında sendika çalışanlarını ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi için imza töreni düzenlendi.
26 Ekim 2015 tarihinde GMİS Genel Merkezi’nde düzenlenen törende, GMİS’ten Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Hakkı Arslan, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ, Tez-Koop-İş Sendikası’ndan Genel Başkan Osman Gürsu, Genel Sekreter Hakan Bozkurt, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Kerment, Zonguldak Şube Başkanı Sedat Ölmez ile Şube Yöneticisi Mustafa Avcı toplu iş sözleşmesinin altına imza koydular.
Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Osman Gürsu, “Tez-Koop-İş Sendikası olarak Genel Maden İşçileri Sendikası’nda örgütlüyüz. Her dönem olduğu gibi bu dönemde de işçilerin istediği şekilde bir toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sayın Genel Başkana, Yönetim Kurulu Üyelerine, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Toplu İş Sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci de “Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi biz de çalışanlarımıza elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince iyi şeyler vermeye çalıştık. Çalışanlarımıza ve Zonguldak’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Tez-Koop-İş ile GMİS arasında imzalanan toplu sözleşme ile GMİS çalışanlarına Türk-İş ile Hükümet arasında imzalanan kamu toplu iş sözleşmeleri anlaşma protokolü çerçevesinde ücret zamları yapıldı. 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayan toplu iş sözleşmesinde çalışanlara ilk altı ay için yüzde 6, ikinci altı ay için yüzde 5, üçüncü ve dördüncü 6 aylar için de yüzde 3’er ücret artışının yanı sıra anlaşma protokolü çerçevesindeki haklar sağlandı.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Osman Gürsu’ya, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu Tez-Koop-Genel Sekreteri Hakan Bozkurt’a, GMİS Genel Sekreteri Hakkı Arslan da Tez-Koop-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Kerment’e birer madenci heykeli hediye etti.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
13°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@