03 Kasım 2015 Salı 13:35
MHP Yozgat Milletvekili Aday Adayı Sinan Gözüyaşlı:
banner230
MHP Yozgat Milletvekili Aday Adaylarından Sinan Gözüyaşlı, 1 Kasım’da Türkiye’nin tarihi bir seçim yaşadığını belirterek, “Milletimiz tercihini yapmıştır. İktidara gelen Siyaset kurumunun şuan yapması gerekenler ise, Türkiye’de istikrar ortamını sağlayarak, adalet ve demokrasi başta olmak üzere, ekonomik ve sosyal politikalarını radikal bir şekilde yeniden düzenlemeleri gerekmektedir” dedi.
Toplumun kutuplaşmadan uzak, uzlaşmacı bir siyaset özleminde olduğunu ifade eden Gözüyaşlı, “ Partilerin başarısı ülkemizin kazanımıdır. Bu nedenle sanalda olsa, istikrar vadeden partilerin kazanması toplumun tercihi olmuştur. İktidara talip olan partiler halka yönelik söylemlerinde seçici olmalıdır. Koalisyon ve 5. Parti vadeden söylemler toplum tarafından cezalandırılmıştır. Propagandalar gerçekçi ve net olmalıdır. “Sen Bilirsin ” gibi, içinde soru işareti olan, belirsizlik ve istikrarsızlık algısı uyandıran söylem kullanılmış ve bu söylemler vaatlerle de süslenerek halktan oy talep edilmiştir. Hedefi iktidar olan bir partinin yapmayacağı, stratejik hatalarda yapılmıştır. Toplumun sevdiği partili şahsiyetler partiden uzaklaştırılmış ve gerekçesi de halka açıklanamamıştır. Ayrıca, temelinde etnik Kürt milliyetçiği olan bir parti, üretilen politikaların temelinde yer bulabilmiş, toplum gerilmiştir. Milletimiz olumsuz yaklaşımlar yerine uzlaşmacı insanları hep takdir ve tercih etmiştir. Milletimiz, Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin söylemlerinde hep umut aramış, ama bulamamıştır. Halkımız kararsız kalmıştır. Uzlaşmacı olmayan (Hayırcı) algısını üzerinde taşıyan ve soru işaretleriyle dolu, devamlı hatalar yapan parti yönetimi halk tarafından sandıkta cezalandırılır. Sonuçta, Halkımız ‘En kötü karar, kararsızlıktan daha iyidir’ sözünü haklı çıkarırcasına, ülke yönetimi için tercihini yapmıştır. Tercih milletimizin olup, Siyasal Partilerin bu tercihe saygılı olmaları gereklidir. Partiler, halkımızın bu tercihi göz önünde bulundurarak, kendi politikalarını sorgulamaları ve değiştirmeleri gereklidir” diye konuştu.
“Siyasal Partilerin başarısı, halkın sorunlarını ne kadar iyi anladıklarını ve bu sorunlara ne ölçüde çözüm bulduklarıyla orantılı gelişmektedir” diyen Gözüyaşlı, “Başarısızlığın nedenini halkta göremezsiniz. Halkın tercihini eleştiremezsiniz. Hatalarınızı örtmek için, seçim sonrası halkın tercihi sorgulayıcı, olumsuz söylemlerde bulunmak, Demokrasinin ve Siyaset kurumunun genetiğine aykırıdır. Ancak, bir Partinin gelişimini engelleme çabasında olan bir yönetim anlayışı bu şekilde bir yöntem izler. Bu sebeple; Hedefinde İktidar olmayan siyasal bir parti, varlığını sürdürmez. İktidar olmak ise halkın tercihinden geçmektedir. 1 Kasım Seçimlerine kadar yapılan ve Milliyetçi Hareket Partisini halkın tercihinden uzaklaştıran politik hataların neler olduğunun iyi tespiti gereklidir. Genç, dinamik ve bilgili kadrolarca bu tespitler yapılmalıdır. Bu kadrolarca yeni çözümler üretildiği ve uygulandığı takdirde Milliyetçi Hareket Partisi ulaşmak istediği iktidar hedefine ulaşacaktır. Milliyetçi Hareket Partisinin ana düsturuna göre; Hiç kimse dava ve parti üzerinde değildir. Bir siyasal partide liderlik statükosu gölgesinde barınılamaz. Yeni politikalar üretemeyen kişilerin oluşturduğu bir yönetim başarılı olamaz. Tek adamlık rollerini icra etmeye çalışan kişilerin stratejik hataları, bir partinin var olma ruhuna aykırıdır. Bu tür davranışlarda bulunan kişiler, partiye ve sonuçta da halka zarar verecektir. Sorunları gerçekçi pencereden görmek gerekir. Sorunları gören ve iyi analiz eden insanların önderliği gereklidir. Milliyetçi Hareket Partisinin, mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin, karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan politikalar üreterek, Türkiye siyasetinin merkezinde iktidarı hedeflemelidir. Tüm zorluklara rağmen, yılmadan Ülkemiz için, umut ve heyecanla, Milliyetçi Hareket Partisini iktidara taşımak gerekmektedir. Ülke siyasetinin ve Halkımızın buna ihtiyacı vardır. 1 Kasım seçimleri Milletimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi için ‘Bir Kaybediş Değil, Yeni Bir Başlangıç’ olmalıdır” ifadelerini kullandı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.