İlk Kez Yurtdışına Çıkacaklara Destinasyon Önerileri

Yurtdışına çıkmak kimileri için hayalleri gerçekleştiren bir seyahat, kimileri için yeni bir öğrenim hayatı, bazıları için ise tamamen farklı bir kültürü keşfetmektir.

İlk Kez Yurtdışına Çıkacaklara Destinasyon Önerileri
banner230

Yolculuğunuzun nedeni her ne olursa olsun farklı bir toprak parçasında bulunmak ve yeni insanlarla tanışmak muhteşem bir deneyim. İş seyahati veya eğitim için bile gidilse yeni yerleri keşfetmek için vaktinizin olacağı aşikar. Ancak ilk kez yurtdışına çıkacak kişiler bazı konularda çekinceli olmakla birlikte sorunları en kolay şekilde aşabilmesi açısından ülke tavsiyelerinde bulunacağız. Eğer yabancı dilde veya diğer konularda problemlerle karşılaşacağınıza inanıyorsanız yurtdışı turları seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

İlk kez yurtdışına çıkacak kişiler aşağıdaki tavsiye ettiğimiz destinasyonları seçerse seyahatleri hem verimli geçer hem de sorunla karşılaşma riski çok daha azdır.

1-  Orta Avrupa: Tur firmaları tarafından düzenlenen Budapeşte-Prag-Viyana turları yurtdışı seyahati için tercih edilebilecek en güzel destinasyonlardan biri. Tarihi yapılarıyla ön plana çıkan bu şehirler diğer Avrupa şehirlerine göre daha ucuz ve eğlenceli. Üstelik bu şehirleri çok sayıda turist ziyaret ettiği için her şey kolaylaştırılmış. Bireysel giderseniz şehirler arasında otobüs veya trenle kolayca seyahat edebilirsiniz. Turla giderseniz ulaşımı zaten tur firması sağlayacaktır. Eğer vizeyle uğraşmak istemiyorum diyorsanız biraz daha yakınımızda olan Balkanlar bir diğer seçeneğiniz olabilir. Balkan turları hem uygun fiyatlı hem de daha samimi bir seyahat sunar. https://www.prontotour.com/Paket-Turlar/Balkan-Turlari adresindeki fiyatlara göz atabilirsiniz.

2- Yunan Adaları, Yunanistan: Komşu Yunanistan ile kültürümüz her ne kadar benzese de yaz tatili için Yunan Adaları harika bir seçenek. Turla gittiğiniz takdirde vize almanıza bile gerek kalmayabilir. Bunun yanı sıra uzun yıllar hakim olduğumuz topraklarda seyahat etmek ve tarihi araştırmak verimli bir seyahat geçirmenizi sağlar. Dil konusunda problem çekmeyeceğiniz gibi ekonomik olarak da zorlayıcı bir ülke değildir.

3- Uzakdoğu: “Ben zirveden başlamak istiyorum!” diyenler için en ideal öneri. Bir doğa ve tatil cenneti olan Tayland, tamamen farklı kültürüyle Hong Kong, alışverişin ve lüksün merkezi Singapur... Kilometrelerce uzaklıktaki bu destinasyonları seçerek muhteşem bir tatil yapmanız için önünüzde bir engel yok. Hemen buraya tıklayarak tüm Uzakdoğu Turları hakkında bilgi alabilir, fiyatları görebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

4- Benelüx: Biraz daha romantizm veya Avrupa hayranları için Belçika, Hollanda, Lüksemburg ve hatta Paris’i kapsayan bir rota ideal olabilir. Bu destinasyonların birbirine yakın oluşu ve paket tur olarak satılması işinizi kolaylaştırır.

Yurtdışına çıkmak için önünüze çıkan en büyük engel cesaretsizliktir. Yapmanız gereken tek şey size uygun olan rotayı belirlemek ve çantanızı hazırlamak! Eğer ekonomik açıdan sizi zorlayacağını düşünüyorsanız vize almanızı gerektirmeyen birçok vizesiz ülke bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’den çok ama çok ucuz yaşam vaat eden birçok ülke de var. Siz yeter ki keşfetmek isteyin!  

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 17:58
YORUM EKLE