Ada Çayı İle Terlemeye Son

Özellikle yaz aylarında ki korkulu rüyamız, savaşmaktan yorulduğumuz ve çileden çıktığımız terlemeye problemiyle hemen hemen hepimiz karşı karşıyayız. Sizde bu durumdan bırakanlardansanız, Ada çayı ile terlemeden kurtulun.

Yararlı Bilgiler 22.08.2015, 09:30 08.12.2017, 01:26
Ada Çayı İle Terlemeye Son
banner230

 Özellikle yaz aylarında ki korkulu rüyamız, savaşmaktan yorulduğumuz ve çileden çıktığımız terlemeye problemiyle hemen hemen hepimiz karşı karşıyayız.  Sizde bu durumdan bırakanlardansanız,  Ada çayı ile terlemeden kurtulun.

            Ada çayının tarihçesi de 12. Asırlara dayanmaktadır. Arapların bulduğu bu bitki mucizeleri ile nam salmıştır. Hatta adına yazılan ‘’ eğer dikmişsen adaçayını bahçeye, ne lazım ölmeye’’ dizeleri de bunu kanıtlar niteliktedir. Ada çayının zaman geçtikçe insan vücuduna olan katkıları öğrenilmiş ve kullanımı yaygınlaşmıştır. Örneğin Çin de depresyon hastalarına ada çayı tükettirilmektedir. İngiliz araştırmacılar ada çayının zekaya iyi geldiğini, unutkanlığı azalttığı ve sinirleri güçlendirdiğini tespit etmişlerdir. Ada çayının efsanevi bir hikayesi de vardır. Meryem Ana, İsa ile kaçarken dağdaki bitkilerden yardım istemiş ve ona sadece ada çayı yardımcı olmuş ve yaprakları arasına saklamıştır. Meryem Ana da ada çayına ‘’sonsuza denk insanların dertlerine şifa olacaksın onları hastalıktan koruyacak ve en sevilen çiçek sen olacaksın’’ demiş. Ada çayının Latince isim karşılığı iyileştirmek anlamına gelmektedir. Belki de bu hikayeden etkilenilmiştir. Hastalık sonrası vücut direncini geri kazandırma, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, hazımsızlık, diş iltihabı, öksürük, kan şekeri düşürme, diyabet gibi rahatsızlıkların hepsine ada çayı iyi gelmektedir. Sizi olabildiğince hızlı bu problemlerden kurtarmaktadır. Sadece bunlardan değil Ada çayı ile terden kurtulun. Çay içerisinde ki östrojen sayesinde terlemeyi durdurmaktadır. Özellikle menopoz döneminde sıkça yaşanan terleme problemine doktorlar tarafından da önerilen ada çayı çare olmuştur. İngiltere Exeter Üniversitesinde yapılan araştırmalar da bunu kanıtlamıştır. Almanya da ise terlemeye karşı ada çayı ilaç haline getirilmiş ve Amerikan Gıda ve İlaç idaresi onay vermiştir.

      Kara kara çözüm düşünmeyin ada çayı ile terden kurtulun çözüm bu denli kolay ve basit.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@