14 Şubat 2017 Salı 16:45
14 Şubat Sevgililer Gününe Özel Mesajlar ve Aşk Sözleri
banner230

Aşık olan insanların birbirlerine güzel aşk sözleri söylemelerinden daha doğal bir şey yoktur. Zira iki insan arasındaki hali hazırda güçlü olan bağ bu sözler ile daha da sağlamlaşmaktadır. İnsanlar her daim manevi olarak sevildiğini bilmek ister. Bu da davranışlar ile belli olmaktadır. Bunlar çok büyük ve çok belli davranışlar olmayabilmektedirler. Zira detaylar önemlidir ve kelebek etkisi durumuna da gayet açıktır. Zamanımızda yaşanan güvensizlik ortamında insanların ihtiyacı olan tek şey sevgi ve bunu belli eden sözcüklerdir. İnsan psikolojisinde oldukça ve birçok olumlu etkisi olan bu sözler kimilerince söylenmesi zor bulunsa da aslında her daim söylenmelidir. Ayrıca şunu da belirtmemiz gerekir ki insanlar nefretlerini sevgilerinden daha kolay söyleyebiliyor. Bu durum da zamanımızın insan ilişkilerinin ne yönde ilerlediğini anlamaya yetmektedir. Eğer ki, güzel aşk sözlerinin yaptığı etkilere örnekler verir isek:
Aradaki bağı güçlendirme
Güzel aşk sözleri, aradaki bağı güçlendirme ve sağlamlaştırma konusunda oldukça önemlidir. Çünkü bu sözlerin güçlendirdiği bağlar, değer verilen kişi ile önceden kurulan güven ortamını daha da güçlendirerek bizlere yaşamak ve hayatımızı devam ettirme gücünü bulma konusunda çok yardımcı olmaktadır. Günümüzde insanların yaşadığı ortamlar adeta güvensizlik ile örülmüş, bir çıkar ilişkisine dönüşmüştür. Bu da insan sağlığını öncelikle psikolojik daha sonra da fizyolojik olarak etkilemekte ve yaşam kalitemizi düşürmektedir. Böyle bir ortamda elbette ki güzel bir aşktan ve aradaki bağları güçlendirmeden bahsetmemiz olanaksızdır. Halbuki insanların tek ihtiyacı sevmek ve sevildiğini hissetmektir. Güvensizlik ortamında barınmaya çalışan insan ile sevdiği ve aşık olduğu güven duyduğu bir insan ile yaşayan insan arasında elbette ki büyük bir fark vardır. Bu sebeple yanımızda olan insanlara değer vermeli ve güzel aşk sözleri ile de bu sevgi bağını güçlendirmemiz gereklidir.
İç huzur sağlamak
Güzel aşk sözleri aradaki bağları ve maneviyatı güçlendirdiği için buna bağlı olarak iç huzuru da sağlamaktadır. İç huzurun insan hayatı üzerinde çok büyük etkileri vardır. Zira maddi olarak her türlü imkana sahip olan insan mutsuz da olabiliyor. Bu nasıl mümkün olur diye sorabilirsiniz zira hali hazırda bunu soran birçok insan mevcut. Fakat burada önemli olan dışarıdaki maddi memnuniyeti içeride de yaşayabilmektir. Bu da ancak sevdiğimiz insanlarla geçirdiğimiz mutlu ve kaliteli zamanlara bağlıdır. Mutluluk elbette ki söylenen birkaç söze bağlı değildir. Bu güzel sözlerin aynı şekilde güzel davranışlarla da desteklenmesi gerekmektedir. Bu sebeple güzel aşk sözleri değer verdiğiniz kişi ile aranızdaki bağı güçlendirir ve mutluluğunuz da size yaşamınızı sürdürmeniz için birçok sebep vermektedir.

"Aşk güzeldir ama karşılıklı ise. Karşılıksız ise seni içten yıkmaya çalışan düşman gibidir. Anlamadan savaşı kaybedersin..." 
 
 
Aşk insanın hayatı boyunca yaşamadığı ilk defa yaşanılan bir duygudur. Bu eğer birine aşıksan sevdiğini gördüğünde kalbinde bir heyecan basar. Aşk mesajları sizler için derledik.
 
 
Mɑdem sevmiyorsun o zɑmɑn sɑhip çık gözlerine ! Dönüp dolɑşıp değmesinler gözlerime.
 
 "Gönül bahçesine bir kırmızı gül diktim ama kimse o gülün ucunu göremedi. Görenler sadece kökünü görebildi. Çünkü sana olan aşkım öyle büyük ki..."
 
 
İkinci Şans Her Zaman İyi Bir Fikir Olmayabilir ,
İlkinde Yaralayan, İkincisinde Öldürebilir
 
Sadece şefkat iyileştiricidir, çünkü insanın içindeki tüm hastalıklar sevginin eksikliğinden kaynaklanır.
 
 
Gerçek şu ki, herkes sizi üzecektir, önemli olan uğruna üzülmeye değer kişileri bulmaktır.
 
"Attığım her adım benden uzakta; bastığım her yerde yokmuşum meger! Çırpınırken ben denilen tuzakta; ben sana saplanan okmuşum meğer!"
 
 
"Yanağına düşen kar tanesi eriyip, dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinligi biriyle paylaşmak istediğinde, yüzünü rüzgara dön, ORADAYIM..."
 
 
 "Sevmek olağanüstü, aşk basittir. Sevmenin taklidi olmaz; aşkin sahtesi vardır..."
 
 
"Aşk gülü dikeniyle avuçlamaya benzer. Ellerin kan içinde kalır, ama dikenlerin hesabınıi gülden soramazsın..."
 
 Sevmeden sevilmeden bu hayat yasanmazki,kalplerdeki heyecan sebepsiz baslamazki, sen olmassa,yanimda avutamam kendimi,dört kitaba dil olsam anlatamam derdimi...
 
 
"Yine sensiz bir gün başlıyor yüreğimde. Yine uykusuz girdim bugüne, isyan ederim sensiz geçen günlerime, ne olur mahkum etme beni sensizliğe..."
 
 
"Dünde, bugünde, yarında yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde dokun yüreğine ben hep ordayım..."
 
"Sen seni seveni göremeyecek kadar körsen, o da seni sevdiğini söylemeyecek kadar gururludur..."
 
 
"Aşk; kaçmaktan çok kovalamayı sever. Görmekten çok özlemeyi, dokunmaktan çok düşlemeyi ve bu aşk öyle hain ki, nerde imkansız var onu sever..."
 
 "Bir gün gelecek, başbaşa kalacaksın yıllanmış anılarınla ve keşke diyeceksin, nemli gözlerle bakarken yağan yağmura..."
 
 
 "Bu dünyada iki kör tanıdım: Biri beni hiç görmeyen sen; diğeri senden baskasını görmeyen ben..."
 
 
 "İnsanlar, bir gülün peşinde koşarken, ezdikleri kır çiçeklerini fark etmezler..."
 
 
Yine sensizim ve yine bomboş bir geceye giriyorum.Aklım sağır,kalbim suskun...
 
 
Gözlerim bir deniz kenarını arıyor karşı köyün ışıklarında.Bir yudum kahve,çokça kahkaha ve sıcacık bir bakış,eriten buz kitlesini ruhumun.Benim evim ,senin kalbinin olduğu yerdir gülüm...
 
 
Bu gece bir gözyaşımedeniyeti kuruyorum.Karşı durdukça büyüyen, devleşen ve bütün engellemelere rağmen benide yutmaya hazırlanan bir medeniyet.ama dörtnala giden bir atlı gibi sökün ediyor yaşları;dizgin ne fayda?
 
 
Bana büyük bir şaka yap gülüm!Kaldır gecenin lacivert perdesini gülümseyen gözlerinle.Yarına çıkart beni ne olur...
 
Hüzün yakışmıyor bu aşka gülüm...Hüzün yakışmıyor ama:Gece ,sen yoksun ve ben burdayım...
 
 
Şimdi burada...Ben burada kırılgan bir mıh gibi duruyorum.Vuruyorum kendimi sensizliğe.Sensizlik batmıyor canıma,yalnızca acıtıyor beni...
 
 
Hasret okunun vurduğu onulmaz yaranın daha da azdığını bilmiyor musun?Bilmiyor musun,büyüyor hasret yumağı?Çekilen çileler,sonsuz ıstırap denizinden damıtılmış med-cezir değil midir zaten?
 
 
Gözlerine üfleyen uyku perisini cebime hapsettim.Çünkü bana verdiğin en iyi hediyelerden biri o.Onunla şarkılar fısıldamak istiyorum kulağına.Benim kurtarıcım bu uyku perisi...
 
 
İyiki varsın güzelim...İyiki varsın ve varolmanın anlamı seninle bütünlendi.Hasrete tutsak,hasrete ketum yüreğimde aşk şarkıları fısıldatan kudretinle iyiki varsın...
 
 
Seni ah seni...Çıkmaz sokaklara hapsettiğim gülüşünü,dağlara savurduğum gülüşünü,duvarları boyadığım gülüşünü,derbeder ruhlara nakşettiğim gülüşünü,bileğime morfinlerle damıttığım gülüşünü,çiçeklerle yarıştırdığım gülüşünü,amber kokulu gülüşünü..Ve seni...Beni kör kuyulardan ,sonsuz dehlizlerden çıkaran seni seviyorum!
 
 
Geceleri uyuyamıyorum.Uykumun bu rüyayı bölmesinden korkuyorum.Düşlerimin sensiz kalacağından,kabusların çevrelediği hayatımın etmediğimiz bir usturayla geceyi doğramasından korkuyorum...
 
 
 En büyük felaketler içinde dahi ümidini kaybetme , unutmaki en yumuşak ilik en sert kemiğin içinden çıkar. Gülmek senin için bir tutku olsun , olurda bir gün ağlarsan o da mutluluktan olsun.
 
 
 Kaplanla göz göze gelmiş bir ceylan gibi , ürkek bakışlarımda sensizlik , ıskalanmış hayallerimde gençliğim ,eremediğim vuslatlarda ümidin. Sokakta bir kız gördüm takıldı gözlerim gözlerine, Aşığım zannetti beni kendine, Halbuki ne bilsin, Benziyordu GöZler gözlerine.
 
 
 Rüzgara hakim olamıyorsan yelkenlerini ona göre ayarla ve unutma ki hayat karşılaştığın güçlüklerle değil gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir Bir silahım olsaydı, bir silahım ...
 
 
Yoksulluğu şakağından, Kaybetmeyi kalbinden, ve sensizliği alnının tam ortasından vururdum.
 
 Dostlar ırmak gibidir, kiminin suyu az, kiminin çok... Kiminde ellerin ıslanır yalnızca kiminde ruhun yıkanır boydan boya.
 
 
 Hayatta üç şeyi sevdim; Seni, kalbimi, ümit etmeyi...Seni sevdim, sensin diye, Kalbimi sevdim, seni sevdi diye, Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye...
 
 
Aşk karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmanla hıyarın teki olduğunu anlaman arasında geçen zamandır Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parcalayacak kadal asildir.
 
 
 Seni seviyorum derken hiç yalan söylemedim, yalan söylerken hiç seni seviyorum de
 

Son Güncelleme: 14.02.2017 16:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.