Tokatlı yazmacıların bayramda yüzü güldü

Tokat’ta Ramazan Bayramı’nda hediyelik ürünler arasında yazma ürünleri ilgi gördü.Tokat’ta 600 yıllık bir geçmişe sahip olan yazmacılık sektörü hediyelik ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. 9 günlük Ramazan Bayramı ile...

Tokatlı yazmacıların bayramda yüzü güldü
banner230
Tokat’ta Ramazan Bayramı’nda hediyelik ürünler arasında yazma ürünleri ilgi gördü.
Tokat’ta 600 yıllık bir geçmişe sahip olan yazmacılık sektörü hediyelik ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. 9 günlük Ramazan Bayramı ile birlikte Tokat’a dönen gurbetçiler yazmacıların yüzünü güldürdü. Yaklaşık 20 yıldır yazmacılık yapan Nurhan Algül, bayramın ikinci gününden itibaren iş yerlerini açtıklarını, 23.00 saatlerine kadar satış yaptıklarını kaydetti. Bayramda yazmacılık sektörünün ilgi gördüğünü ifade eden Algül, “İşlerimiz çok şükür bayağı iyi idi. Bayram arasındaki yoğunluğun normal günlerde de olmasını arzu ediyoruz. Komşu illerimizden Amasya’da turist sayısı fazla. Bizde bu yoğunluğun Tokat’ta da olmasını arzu ediyoruz” dedi.
Sofra bezlerinin 10-15 lira arasında yazmaların 3-10 liradan satıldığını ifade eden Algül, bayramda genelde hediyelik eşya olarak yazma, fular, şal gibi ürünlerin satıldığını belirterek, “Son 5-6 yılın en iyi satışını yaptık diyebiliriz. Dileğimiz yazmacılar hanı restorasyonun tamamlanarak çarşının eski canlılığını yeninden kazanması” diye konuştu.
Yazmacı Ahmet Gökalpoğlu ise yazmacılık sektörü açısından bayramın yoğun geçtiğini ifade ederek, “Bayram yoğunluğundan çok memnun kaldık. İnşallah bu yoğunluk belirli bir zaman daha devam ederse küçük esnafın yüzü güler. Bayram tatilinin 9 gün olması esnafa büyük oranda yansıdı. Genelde yöresel tarz ürünlerden fular, şal, elbise, namazlık satıldı” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE