Öğrencileri Bekleyen Tehlikelere Karşı Uyarı

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, gelişen teknoloji ile birlikte çocukları bekleyen birçok tehlikenin olduğuna dikkat çekerek, “İnternetle, bilgisayarla hiç kontrol edemediğimiz bir dünya var. O nedenle çocuklarımızla çok...

Öğrencileri Bekleyen Tehlikelere Karşı Uyarı
banner230
Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, gelişen teknoloji ile birlikte çocukları bekleyen birçok tehlikenin olduğuna dikkat çekerek, “İnternetle, bilgisayarla hiç kontrol edemediğimiz bir dünya var. O nedenle çocuklarımızla çok yakın ilişki içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.
Tokat Gaziosmanpaşa (GOP) Ortaokulu’nda veli temsilcileri ile düzenlenen toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın katılımı ile yapıldı. GOP Ortaokulu Müdürü İsa Çabuk, ikili eğitimde sabah öğrencilerin erken saatlerde okula gelmesi, akşamları ise geç çıkması nedeniyle tekli eğitime geçerek yaşanan sorunları minimuma indirdiklerini söyledi. Velilerden öğretmenlere sahip çıkmalarını isteyen Müdür Çabuk, “Öğretmene değer verdikçe kendi çocuğunuza değer verdiğinizi biliniz. Öğretmenlerimiz işlerine sarılmışken öğrencilerden ayırmayalım. Küçük, ufak tefek şeylerle onu üzmeden devam edelim. Onlara sahip çıkalım” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise konuşmasının ardından velilerin sorularını cevapladı. Velilerden çocuklarının yakın arkadaşlarını tanıyarak takip etmeleri tavsiyesinde bulunan Yazıcı, “Çocuklarımızın telefonunu, bilgisayarını, defterini zaman zaman yoklayalım. Bu çocuğun mahremi değildir. Bir çocukla anne, baba arasında konu mahrem olmaz. Özellikle ipuçlarını doğru değerlendirmek sorunları erken fark etmek gerekir. Bu konuda mutlaka çocuğumuza güvenerek ama bir yandan da ona güvenmekle birlikte başka sorunlar yaşayacağını dikkate alarak çocuklarımızla ilgili uyanık olmak zorundayız. Çünkü çok farklı etkileyiciler ile karşı karşıya belki çocuklarımız. Bizim çocukluk dönemlerimizden çok fazla onları etkileyebilecek ciddi sorunlar var. Özellikle teknolojinin gelişmesi büyük artılara yol açarken bir yandan çocuklarımıza farklı dünyaların kapısını açıyor. Evimizin kapısını kapatıp, televizyonu açıyoruz bir dünya geliyor eve diyorduk. Şimdi internetle, bilgisayarla hiç kontrol edemediğimiz bir dünya var. O nedenle çocuklarımızla çok yakın ilişki içerisinde olmamız gerekiyor. Her değişikliğini gözlemlememiz gerekiyor. Bunla ilgili bütün ipuçlarını değerlendirip okul müdürü, öğretmenleri ve rehberlik servisi ile yakın bir işbirliği içinde olmamız gerekiyor. Bu sorun için işbirliği yapmamız gerekiyor” diye konuştu.
YORUM EKLE