Yalovalı Küçük Judocu Türkiye Üçüncüsü Oldu

Denizli’de düzenlenen Okul Sporları Judo Küçükler Türkiye Şampiyonası’nda Yalovalı judocu Emre Erman 34 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu. Denizli Hasan Güngör Spor Salonunda yapılan şampiyonada 62 ilden 624 sporcu tatamiye çıktı. Şampiyonada...

Yalovalı Küçük Judocu Türkiye Üçüncüsü Oldu
banner230
Denizli’de düzenlenen Okul Sporları Judo Küçükler Türkiye Şampiyonası’nda Yalovalı judocu Emre Erman 34 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu. Denizli Hasan Güngör Spor Salonunda yapılan şampiyonada 62 ilden 624 sporcu tatamiye çıktı. Şampiyonada Yalova’yı Emre Erman, Umut Bekar, Bedri Dirin, İrem Güler ve Firdevs Kaymaz temsil etti.
Büyük çekişmeye sahne olan müsabakaların ardından Yalovalı minik judocu Emre Erman mücadele ettiği 34 kiloda Tekirdağlı rakibi Yusuf Eren Bozyürük’ü mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.
Yalova’da judoda iyi ivme yakaladıklarına dikkat çeken Yalova Judo Temsilcisi Timuçin Biçer," Yalova olarak gittiğimiz her şampiyonadan madalya ile dönmeyi başardık. Son derece yükselen ivmeye sahibiz. Gelecek yıllarda Türkiye şampiyonlarının yanı sıra Avrupa ve Dünya şampiyonlarını da Yalova’dan çıkarmak istiyoruz. Türkiye üçüncüsü olan Emre Erman’a ve ilimizi temsil eden diğer 5 sporcumuzu da tebrik ediyorum" dedi.
YORUM EKLE