Gümüşçay Okçuluk Turnuvası’na Nilüfer Damgası

Amasya’da yapılan 4. Uluslararası Geleneksel Okçuluk Turnuvası’na Nilüferli okçular damga vurdu.Nilüfer Belediyesi ve Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği işbirliği ile açılan geleksel Türk okçuluğu kurslarında eğitim gören sporcular,...

Gümüşçay Okçuluk Turnuvası’na Nilüfer Damgası
banner230
Amasya’da yapılan 4. Uluslararası Geleneksel Okçuluk Turnuvası’na Nilüferli okçular damga vurdu.
Nilüfer Belediyesi ve Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği işbirliği ile açılan geleksel Türk okçuluğu kurslarında eğitim gören sporcular, ulusal ve uluslararası arenada başarıların altına imza atmaya devam ediyor. Bu yıl Amasya’da tertiplenen 4. Uluslararası Geleneksel Okçuluk Turnuvası’na katılan sporcular, madalyalarla döndü. Yurt içi ve yurt dışından toplam 467 sporcunun katıldığı turnuvada mücadele eden Nilüfer Belediyesi kursiyerleri çeşitli kategorilerde dört madalya aldı.
Kursiyerlerden Gözde Talanay üç derece yaptı. Genç minikler kategorisinde mücadele eden Berkay Temel de üçüncülük ve altın ödülü almaya hak kazandı. Takım yarışları kategorisinde de Türkiye birincilik kürsüsüne çıkarken, Ukrayna ikinci, Macaristan ise üçüncü oldu.
Dereceye giren sporcuları tebrik eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Ata sporumuz olan okçuluğun hak ettiği yerlere gelmesi ve yaygınlaşması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Ülkemizi ve Bursa’yı ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE