Yalçın: “ ’Yurtta Sus Cihanda Sus’ Politikası Geride Kaldı”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bu ülke bu saatten sonra güçlü hükümetlerle yönetilmeli. ’Yurtta sus cihanda sus’ politikası geride kaldı” dedi.Memur-Sen Konfederasyonu tarafından başlatılan "Öncü Medeniyet Güçlü Sendika,...

Yalçın: “ ’Yurtta Sus Cihanda Sus’ Politikası Geride Kaldı”
banner230
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bu ülke bu saatten sonra güçlü hükümetlerle yönetilmeli. ’Yurtta sus cihanda sus’ politikası geride kaldı” dedi.
Memur-Sen Konfederasyonu tarafından başlatılan "Öncü Medeniyet Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye" konulu buluşmalarının Sinop ayağı gerçekleştirildi. Memur-Sen katkılarıyla düzenlenen ‘Hedef 1 Milyon Üye’ toplantısı Sinop Gençlik Merkezi Salonu’nda büyük bir katılımla yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da katıldı. Yalçın konuşmasında, "Bu ülke bu saatten sonra güçlü hükümetlerle yönetilmeli. ’Yurtta sus cihanda sus’ politikası geride kaldı. Bu ülkenin sınırlarını kireçle boyanmış beyaz taşlardan ibaret görenler bütün medeniyet coğrafyasındaki insanların gözlerinin bizim üzerimizde olduğu gerçeğini artık görüyorlar. Kosova, Lübnan, Bosna, Arnavutluk’a gitmiş, oralarda toplantılar yapmış bir kardeşiniz olarak, ’tek umudumuz sizsiniz’, dediklerini biz bilmek zorundayız. Onlar biliyor, biz de bilmek zorundayız. Onun için üzerimize gelen vesayet dalgalarını kırmak, insan odaklı, merhamet odaklı yeni dalgalar oluşturmak Memur-Sen gibi bu ülkenin entelektüel beyinlerini oluşturan sendikaya düşmektedir. Bundan sonra da adam gibi durmaya adam gibi işlerini yapmaya, dalgaları kırmaya ve yeni dalgaları oluşturmaya, kuruş değil, duruş sendikacılığı yapmaya devam edeceğiz. Salt siyasi zeminden çıkararak ifade ediyorum cümleleri” diye konuştu.
“BU SEÇİMLER TÜRKİYE’DE GÜÇLÜ BİR İKTİDARA VESİLE OLMAK ZORUNDA”
Ali Yalçın konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bu seçimler Türkiye’de güçlü bir iktidara vesile olmak zorundadır, çünkü bütün mafyalar koalisyon dönemlerinde büyüdü, bütün paramiliter yapılar koalisyon dönemlerinde yuvalandı. Bu ülkede koalisyon dönemlerinde tam tersi olan 54. hükümet dönemidir. Çünkü çalışanın en fazla aldığı, IMF’den borç alınmadığı, yüzde 80’lerin faize gittiği bir ortamda havuz sistemiyle hortumların kesildiği ve post modern darbeyle diz çöktürüldüğü bir zemin vardır."
Toplantı konuşmalarla devam etti. Konuşmaların sonunda Yalçın, ’1 milyon üye hedefi’ için üyelerinden destek istedi.
YORUM EKLE