Sinop’ta Gelenek Değişmedi

Sinop’ta sonuçlara göre Meclis’e gidecek 2 milletvekilini 7 Haziran’da olduğu gibi AK Parti ve CHP paylaştı.Tüm Türkiye’de olduğu gibi 1 Kasım sabahı tüm Sinoplular soluğu sandık başında aldı. Görevlilerin yardımıyla oy kullanan...

Sinop’ta Gelenek Değişmedi
banner230
Sinop’ta sonuçlara göre Meclis’e gidecek 2 milletvekilini 7 Haziran’da olduğu gibi AK Parti ve CHP paylaştı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi 1 Kasım sabahı tüm Sinoplular soluğu sandık başında aldı. Görevlilerin yardımıyla oy kullanan vatandaşlar, seçimin Sinop’a ve Sinop halkına hayırlı olmasını dilediler. Kullanılan oylar neticesinde Sinop genelinde Adalet ve Kalkınma Partisi 1 milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi 1 milletvekili çıkarttı.
Sinoplular AK Parti’den 1. sıra adayı olan Nazım Maviş’i, CHP’den ise 1. sıra adayı olan Barış Karadeniz’i Meclis’e taşıdı.
Yıllardır değişmeyen sonuç bu seçimde de değişmedi. Henüz resmi olmayan verilere göre AK Parti Sinop’ta yüzde 56,50 oranla 72 bin 58 oy alırken, CHP yüzde 29,76 oranla 37 bin 947 oy aldı.
MHP ise 7 Haziran’daki yüzde 16’lık oy oranını yüzde 8,69’lara düşürmesiyle 11 bin 88 oyda kaldı. HDP ise bin 78 oy aldı.
Ortaya çıkan tabloya göre MHP’nin 7 Haziran’daki oylarının büyük kısmının AK Parti’ye kaydığı ortaya çıkıyor.
AK Parti 7 Haziran seçimlerindeki yüzde 47,59’luk oy oranını Sinop’ta son seçimle birlikte yüzde 56,50’ye çıkartmayı başarmış oldu.
YORUM EKLE