Şehit Haberi, Sinop Feshane Etkinliklerini Erteletti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan "Sinop Tanıtım Günleri" programı, Hakkari’de Sinoplu Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in şehit olması nedeniyle ileri ki...

Şehit Haberi, Sinop Feshane Etkinliklerini Erteletti
banner230
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan "Sinop Tanıtım Günleri" programı, Hakkari’de Sinoplu Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in şehit olması nedeniyle ileri ki bir tarihe ertelendi.
12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan "Sinop Tanıtım Günleri" ile ilgili olarak Sinop Valisi Dr.Yasemin Özata Çetinkaya başkanlığında bugün valilikte bir toplantı yapıldı.
Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ve Sinop Tanıtım Platformu adına SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı başkanlığında yapılan toplantıda organizasyonun son değerlendirme ve hazırlıkları yapılması planlanıyordu.
Şehit haberiyle sarsıldığını belirten Vali Çetinkaya toplantıdaki konuşmasında, "Bugün öğlen itibariyle aldığımız bir haberden sonra şuan son derece üzgünüz. Biz Feshane etkinliğiyle ilgili küçük bir değerlendirme yaptık. Bu kapsamda size bir teklifimiz olacak. Bu sabah itibariyle Hakkari Yüksekova ilçemizde bir çatışmada Boyabat Köprüce köyümüzden 2002 tarihli işe başlayan uzman çavuş şehit oldu. Şehidimizin anne ve babası Köprüce köyünde. Babası da zaten Köprüce köyünün muhtarı. Şehidimiz evli ve 3 çocuk babası. Ailesi Ankara’da lojmanlarda kalıyormuş. Kendisi de Hakkari’de görev yapıyormuş. Biz bu olayı haber alınca fikirlerimiz hemen değişti. Feshane ile ilgili süreç 3 ay önce başladığında da bu etkinlik organizasyonu gerçekleştirmek için gelen ekiple konuşmuştum. Tarih olarak ben tereddütlüydüm hem Türkiye’nin seçim kaosu hem de içinde bulunduğumuz terör olayları sebebiyle doğru bir tarih olmadığını söylemiştim. Bu gelişmelerin durumuna göre etkinlik tarihinin tekrar gözden geçirime ihtimalleri olduğunu o zaman taahhütlü bir şekilde konuşmuştuk. Bu doğrultuda Feshane tarihi 12-15 Kasım arası olarak belirlenmişti. Ancak bugün günlerden Çarşamba haftaya bugün biz orada olacağız yani şehidimizin daha yedisi olmuş olacak. Neticede tamam, bir tanıtım etkinliği ama yapılması zorunlu bir resmi görev değil. Kendi içinde eğlenceleri sosyal etkinlikleri ve benzeri olan bir etkinlik. Tabi ki terör Türkiye gündemini sonuna kadar böyle meşgul etmemeli ama en azından bu tür etkinliklerde bir kez daha düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben bu etkinliğin ertelenmesinden yanayım" dedi.
YORUM EKLE