SİÜ’de Mezuniyet Heyecanı

Siirt Üniversitesi (SİÜ) 2015-2016 yılı akademik mezuniyet töreni düzenlendi.Siirt Üniversitesi Kezer yerleşkesinde düzenlenen törene Vali Mustafa Tutulmaz, Rektör Prof. Dr. Murat Erman, Emniyet Müdürü Metin Özkan, AK Parti İl Başkanı Fuat...

SİÜ’de Mezuniyet Heyecanı
banner230
Siirt Üniversitesi (SİÜ) 2015-2016 yılı akademik mezuniyet töreni düzenlendi.
Siirt Üniversitesi Kezer yerleşkesinde düzenlenen törene Vali Mustafa Tutulmaz, Rektör Prof. Dr. Murat Erman, Emniyet Müdürü Metin Özkan, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, öğrenci ve aileleri katıldı. Tören, etkinliğe katılan davetlilere geleneksel mezuniyet pilavının ikram edilmesiyle başladı. Bu yıl bin 700 öğrencinin mezun olduğunu belirten Prof. Dr. Erman, 7 fakülte, 4 enstitü, 4 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu, 12 araştırma ve uygulama merkezinde 10 bin öğrenci ile faaliyetlerine devam eden üniversitenin, bölgenin umudu haline geldiğini söyledi.
Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nden birincilikle mezun olan Tayfur Elagöz ise, kendilerini yetiştiren ailelerine ve üniversite hocalarına teşekkür etti. Tören, Elagöz’ün mezuniyet kütüğüne plaket çakması, başarı belgesi ve plaketlerin verilmesi, öğrencilerin keplerini fırlatması ve müzik dinletisiyle sona erdi.
YORUM EKLE