Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karamollaoğlu, Açıklamalarda Bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu:
banner230
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, Gaziantep’te yaptığı açıklamada, "Böyle bir ortamda seçime gitmek insanlarda endişeye neden oluyor" dedi.
Saadet Partisi Genel Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, Gaziantep İl Başkanı Mehmet Karalar ile birlikte Gaziantep’te özel bir otelin toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya geldi. Son dönemlerdeki terör olaylarına değinen Karamollaoğlu, ”Meclisin içinde ve dışında çok büyük bir gerginlik hakim. Huzur içinde seçime gidemiyoruz. Geçen seçimden daha da bir ciddi gerginlik var. Geçen seçimde terör yoktu. Bir terör belası var maalesef bazı yerlere devlet giremiyor. Her gün birkaç tane insan hayatını kaybediyor. Böyle bir ortamda seçime gitmek insanlarda endişe meydana getiriyor. Ama burada en önemli husus siyasi liderlere düşüyor. Çünkü siyasi liderler kendine oy veren seçmeni kendi tarafında tutabilmek bazı kişileri kazanabilmek için gerginlikten medet umuyor adeta. Bu yanlış bir şey bu memleket bizim, bu memleket hepimizin" dedi. Siyasetçilerin ’Allah rızası için düşünerek oy verin. Kavgayı, gürültüyü, gerginliği ve düşmanlığı bırakın’ demesi gerektiğini kaydeden Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin böyle demeye devam edeceğini ifade etti.
Türkiye’deki Suriye’nin durumunu da değerlendiren Karamollaoğlu, "Üzülerek söylüyorum ve Ortadoğu politikası başından beri yanlış oldu. Biz Irak müdahalesinde Amerika’ya destek vermemeliydik, biz NATO’nun Libya’ya müdahalesine destek vermemeliydik. Biz Esad’ı içeride bir isyan çıkartarak, indirmeye kalkmamalıydık. Çünkü siz böyle ülkeye bir girişimde bulunursanız o da sizin içinizdeki, ayrılıkçıları aynı şekilde destekleme hakkını kendinde görür” dedi.
Karamollaoğlu, ’İktidarıyla muhalefetiyle, Türk’üyle Kürt’üyle bu memleket bizim’ diyerek, tüm siyasetçilere birlik ve beraberlik çağrısında da bulundu.
YORUM EKLE