Demirtaş: “Türkiye’nin En Akıllı Siyasetçisi Bizimle Uzlaşabilen Siyasetçidir"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Türkiye’nin en akıllı siyasetçisi bizimle uzlaşabilen siyasetçidir. Onlara bunu tavsiye ediyoruz. Bizimle dalaşmak, bizimle haksız şekilde, gayri meşru, hukuk dışı yollarla mücadeleye girmek...

Politika 28.10.2015, 00:20
Demirtaş: “Türkiye’nin En Akıllı Siyasetçisi Bizimle Uzlaşabilen Siyasetçidir"
banner230
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Türkiye’nin en akıllı siyasetçisi bizimle uzlaşabilen siyasetçidir. Onlara bunu tavsiye ediyoruz. Bizimle dalaşmak, bizimle haksız şekilde, gayri meşru, hukuk dışı yollarla mücadeleye girmek hepimize kaybettirir’’ dedi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Küçükçekmece’de Elite World Hotel’de düzenlenen yemekte STK temsilcileri, inanç temsilcileri, iş dünyası temsilcileri ve partililerle bir araya geldi. Burada katılımcılara hitap eden Dermirtaş, “Medyaya, basına neredeyse el konulmuş durumda. Her gün her yerde siyasi operasyonlar, gözaltılar, tutuklamalar, işte bugün olduğu gibi hesabına gelmeyen medya kuruluşlarına kayyum atayarak baskınlar, muhalif olarak gördüğü medya kuruluşlarını tehdit ederek muhalefetin sesini kısmaya çalışan antidemokratik uygulamalar, yani 7 Haziran öncesi başlattıkları baskı ve zulüm olduğu gibi 1 Kasım’a kadar devam edecek” dedi.
Egemenlik yönetme gücü ve iktidarın paylaşılabilir olduğunu dile getiren Demirtaş, "Niye paylaşılmıyor? Madem 2023 vizyonun var, çok büyük projelerin var, buna güveniyorsun tek başına yapma beraber yapalım. Bizimle yapmıyorsan diğer partilerle yap. CHP ile 30 gün koalisyon görüşmesi yaptın. Kendine özgüvenin varsa 2023 vizyonun Türkiye’yi kurtaracak bir vizyonsa niye ortaklaşa hayata geçirmiyorsun? Neyi saklıyorsun?’’ diye konuştu.
"EN AKILLI SİYASETÇİ BİZİMLE UZLAŞABİLEN SİYASETÇİDİR"
Demirtaş, “Biz-siz artık burada siyaset yapmazsınız. Öyle meydanı boş bulup bildiğiniz şekilde devleti kendi malınız mülkünüz gibi kullandığınız dönemler bitti. Devlet hepimizin mi? Laf lafa geldiğinde hepimizin devleti diyorsunuz. Hepimizinse beraber yönetelim. Şuanda Türkiye’nin en akıllı siyasetçisi bizimle uzlaşabilen siyasetçidir. Onlara bunu tavsiye ediyoruz. Bizimle dalaşmak, bizimle haksız şekilde, gayri meşru, hukuk dışı yollarla mücadeleye girmek hepimize kaybettirir’’ dedi.
Bülent Arınçı’ı da eleştiren Demirtaş, TRT tarafından kendisine sansür uyguladığını iddia etti.
"BAŞBAKAN PYD’Yİ İKİ DEFA VURDUK, YENİDEN VURURUZ’’
Demirtaş, Başbakan’ın "PYD’yi iki defa vurduk, bir daha vururuz" sözlerine ilişkin olarak da, "Ey yeni yetme Başbakan, stajyeri ne dedi; ‘PYD’yi iki defa vurduk, yine vururuz’. Hani Kobani’ye destek olmuştunuz. Düzeltmeye çalışırken bak neler ortaya çıkıyor. Ey Davutoğlu, her kuşun eti yenmez. Geçti o günler. PYD Fırat’ın batısına geçerse vururmuş. Senin tapulu toprağın mı orası. PYD ister batısına, ister doğusuna geçer. Orada Kürt halkı, o topraklar da Kürdistan’dır. Zoruna mı gidiyor. Kürtler Kürdistan’da özgürce dolaşırlar. Senden izin mi alacaklar. Bu kadar Kürt düşmanı. Kaç yıldır IŞİD orada tek bir mermi atmadılar. Memnunlar’’ diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@