02 Haziran 2015 Salı 14:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kars’ta
banner230
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu vatan üzerinde operasyon, ameliyat düşünenler karşılarında bizi bulur. Karşılarında silahlı kuvvetlerimizi, emniyet teşkilatımızı bulurlar. Hepsinde öte bu milleti bulurlar" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Karslılarla buluşuyor” programı kapsamında vatandaşlara hitap etti.
Konuşmasına, ’Dedemin şehit olduğu topraklara Sarıkamış’a selamlarımı iletiyorum’ diye başlayan Erdoğan, "17 Mart’ta Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ile buradaydık. TANAP’ın temelini attık. Haydar Aliyev Meslek ve Anadolu lisesi ve toplu açılış törenini yaptık. Hasbihal etmek için hasret gidermek için bugün buradayız. Her fırsatta Kars’a geliyoruz. Kars bu milletin en zor şartlarda nasıl yeni bir başlangıç yapacağının şahidiydi. Sarıkamış ruhunu anlamayan, Kars’ı da anlamaz. Yeni Türkiye’yi de anlayamaz" dedi.
Erdoğan şunları söyledi: "Bosna Hersek’e gidin, Kosova’ya, Arnavutluğa, Makedenyo’ya, Türkmenistan’a, Kazakistan’a, Azerbaycan’a, Moğalistan’a gidin bizi göreceksiniz. Bu milletin gönül dünyası bu kadar genişken Türk diyerek, Kürt diyerek, Laz diyerek, Çerkez diyerek yeniden bizi bölmeye çalışanlar var. Halbuki biz ne diyoruz, Rabia... Rabia…Tek millet, 78 milyon hepsi tektir. İki parti var biri siyasi Kürtçülük, diğeri siyasi Türkçülük yapıyor. 7 Haziranda bunlara bir ders verin. Çünkü bunlar bizi bölüyorlar. Ayrımcılıklarına fırsat vermeyelim. Farkımız bu. Tek bayrak. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğurunda ölen varsa vatandır" dedi.
Son günlerde terör örgütünü arkasına alan bir partinin sembolik Türk bayrağı getirdiğini belirten Erdoğan, "Böyle saçmalık olur mu. Bunlarla bizi aldatacaklarını sanıyorlar. İşte 7 Haziran bunun için ayrı bir fırsat. Artık fazla bir şey kalmadı. Pazar günü sandığa gidiyoruz. Tek vatan. 780 bin kilometre kare tek vatan. Bu vatan üzerinde operasyon ameliyat düşünenler karşılarında bizi bulur. Karşılarında silahlı kuvvetlerimizi, emniyet teşkilatımızı bulurlar. Hepsinde öte bu milleti bulurlar. Tek devlet. Bizim Türkiye Cumhuriyetinden başka devletimiz var mı. Paralel devlet çıkmış. Bölücü örgütün desteklediği parti ile iş tutmuşlar. 1999 yılında bu zat ABD’ya kaçtı gitti. Güya hoca efendi. Niye ABD’ye gittin, Mekke’ye gitseydin, Medine’ye gitseydin. Niye ABD. Üst akıl ast akıl. Yönetilme meselesi. Yönetenler var. Onlar istediği için orada. Şimdi küçük imamlar da kaçıyor. Bunların imamları var ya. İmam mihrabı bırakıp da kaçar mı. Bunlarınki kaçıyor. Aldandık. Bu milleti kimseye böldürmeyiz. Bu bayrağı asla yere düşürmeyiz. Bu vatanın üzerinde kimseye operasyon yaptırmayız. Devletimizi parçalamaya niyetlenenlere asla müsaade etmeyiz. Çanakkale, Sarıkamış, Kurtuluş savaşının bize bıraktığı emanetlere ihanet etmiş oluruz" diye konuştu
Paralel yapının, Suriye’ye yardım götüren Tırlara operasyon yaptığını belirten Erdoğan, "Biz şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkarak bu hainlerin yakasına yapıştık. Adalet önüne çıkmalarını sağladık. Türkmen kardeşlerimiz bize teşekkür ediyor. Siz bize sahip çıkmasaydınız halimiz nice olurdu diyorlar. Suriye Türkmen meclisinin eski başkanı, Türkiye’nin yardımı olmasaydı bir milyon şehit vereceklerini söylüyor. MHP’nin genel başkanı çıkmış paralel yapının bu ihaneti üzerinden bizleri suçlamaya kalkışıyor. Pensilvanyanın milliyetçisi, Kandil’in milliyetçisi. Biz bir tek bu milletin milletin milliyetçisiyiz. Bu milletin milliyetçisi olmadığın sürece sana kimse itibar etmeyecek. Anamuhalefet partisi lideri, Esed’in, Kandil’in ağzıyla konuşuyor. Biz Türkmenlere yardım ederken, onlar bunları katleden Esed ile hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. Bu ülkenin çıkarları için çalışanı öğrenene kadar bu millet sana itibar etmeyecek, bunu da bilesin. Dün buradaydı. Ne yaptınız, gönderdiniz. Burada ne dedi. Et ve balık kurumunun adının adını değiştireceğini söyledi. Et balık kurumu et ve süt kurumu olacak. 2013 yılında et ve süt kurumu olarak başbakanlığım döneminde değişti zaten. Görev alanını da buna göre yeniden düzenledik. Resmi gazetedeki yayınlanan şu, özellikle kararı özellikle burada göstereyim istedim ki sizi nasıl aldatma gayretine giriyorlar bilesiniz. Bunun yanlışlarını düzeltmekten bıktık. Et kombinası kuracağız diyor Kars’a. 2015 yılında kombina inşaatına başlanacak. Günlük 750 büyükbaş hayvan kesimi yapabilecek kombina için kararlar alındı ihaleye çıkılıyor. Bitmedi son günlerde ne dedi. Cumhurbaşkanlığı sarayında altın kaplama klozetler var. Eğer cumhurbaşkanlığı sarayında altın klozet varsa gel gör ben hemen cumhurbaşkanlığını bırakacağım. Ama yoksa sen bunu ispat edemezsen CHP’nin başına bela olmaktan çekilecek misin. Bunun yalanlarını düzeltmekten biz bıktık. Bu kaset genel başkanıdır. Yapılmış olan yapılmakta olan işleri inkar ediyor yapacağım diye ortaya çıkıyorsun. Herkesi kör alemi sersemi sanırsın. Haberin olsun Dün Kars nasıl güldüyse Türkiye sana gülüyor. Yaşadığı ülkeye bu kadar yabancı bir siyasetçiye devlet teslim edilir mi? SSK’yı teslim etmişler. İflas eder hale getirmiş, ondan sonra gönderdiler. SSK’yı batırdı" dedi.
Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeni Türkiye, yeni anayasa, Başkanlık sistemi bunu söylüyoruz. Öteki tarafta klozet diyen imam hatiplerle diyanetle uğraşan bir muhalefet var. Bu HDP diyaneti kaldıracağım diyor. Ya sen bu milleti dinsiz mi sandın. Bunlar dağda zerdüştlük eğitimi veriyorlar. Dağa kaçırdıkları genç yavrulara zerdüştlük eğitimi veriyorlar. Niye bunların İslamla ne dinle uzaktan yakından alakaları yok. Ah benim Kürt kardeşim bunların seni sevdiğin mi sanıyorsun. Aldatıyorlar. Kendim adıma bunlara cevap vermekten hicap duyuyorum. Milletimin bilmesi için mecburen bunları anlatıyor. Cumhurbaşkanı cumhurun başıdır. Bunları milletimize anlatmamız gerekiyor. Bölücü örgütün güdümündeki parti gidiyor üçüncü köprüye hayır diyor. Eskiden ana muhalefet yapardı. Şimdi bunlar yapıyorlar. Güneydoğuda doğuda hangi yatırımı yaptıksak karşı çıktılar. HDP’ye terör örgütüne rağmen Selahattin Eyyubi havalimanını bitirdik. Hiç heveslenmesinler üçüncü köprü de bu yıl sonuna kadar onlara rağmen bitiyor. 12 yılda Kars’a ne kadar yatırım yaptık yaklaşık 6 katrilyon lira. 5, 7 katrilyon yatırım yaptık. Anı harabeleri dili olsa da konuşsa. Yolu var mıydı. Geldik buraya bölünmüş yol yaptık. Ziyarete gittim, dönerken rastgele bir eve gittim. Evin beyefendisi yoktu. Çobanmış. Evdeki hanım kardeşim bize öyle bir ev sahipliği yaptılar ki anında dedi ki size ne ikram edelim. Çaylar hazırlandı lavaşlar geldi, bal geldi önümüze konuldu. Bu arada da baktım cep telefonuyla bizim beyefendi aradı. Uzaktaymış. Yetişemediler. Bu misafirperverliği gösteren Kars’taki kardeşimden pazar günü başka bir heyecan bekliyorum. Yolun sağ tarafından başka bir eve de uğradım. Evin gelini heyecanlandı. Maalesef elini kesti. Sağlık bakanım recep bey yanımdaydı, hemen hastaneye götürdü. Biz yolda harabe olduk. Hizmet yolunda harabe olduk. Biz dertliyiz dertli. Biz size aşığız. Onlar konuşuyor. Bunların rüyası milletin kabusudur, Pazar günü rüyadan uyanacaklar. Tercih yeni Türkiye’den yana mı, yeni anayadan yana mı, 7 Haziran’da sandıkları patlatıyor muyuz. Serhat şehrimiz Kars bu işe tamam diyorsa inşallah 7 Haziran’da bu iş tamamdır demektir. Krizler ülkesi dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerinden biri oldu. Taşeronluğu kaldıracağız diyorlar, CHP’li HDPli belediyelerden kaldırın engel mi var".
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.