CHP’den İzmir’de Seçim Çalıştayı

İzmir’de partisinin düzenlediği seçim çalıştayına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Türkiye’de işlerin iyi gitmediğini ifade ederek, "Sevdamız ülkemiz, derdimiz ülkemiz en ufak olumsuzluk içimizi acıtıyor. Türkiye’de...

Politika 14.04.2015, 15:43
CHP’den İzmir’de Seçim Çalıştayı
banner230
İzmir’de partisinin düzenlediği seçim çalıştayına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Türkiye’de işlerin iyi gitmediğini ifade ederek, "Sevdamız ülkemiz, derdimiz ülkemiz en ufak olumsuzluk içimizi acıtıyor. Türkiye’de işlerin iyi gitmemesi bizi yürekten yaralıyor" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimlerine hazırlık amacıyla, milletvekili adayları, İzmir’deki CHP’li belediye başkanları ile kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin katılımıyla Seferihisar ilçesinde Seçim 2015 Çalıştayı yaptı. Çalıştayın açılışında konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, katılımcıları selamlayarak, "Türkiye, İzmir’den çok umutlu. Dilerim ki 7 Hazirandan sonra Türkiye baharı yaşatırız" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl de, CHP olarak seçimlere büyük bir özgüvenle hazırlandıklarını ve iktidar yürüyüşlerini başlattıklarını ifade etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de ön seçime girdiğini hatırlatan Bingöl, "Çıktık çekinmeden reklam kampanyamızı başlattık, AKP’de bir telaş, bir telaş sormayın gitsin. Başladılar bizim alkışımıza bir takım yüklemeler yapmaya ama hepsi boşa çıktı. O trafonun önünden geçen kediden korktular. YSK çıktı dedi ki, ’jeneratör aldık, artık kediler trafoya girmeyecek’. Demek ki yaptığımız her icraat doğru. Ürkütüyoruz, korkutuyoruz korkunun ecele faydası yok. CHP iktidarının ayak seslerini duydukça telaşlanıyorlar ama hiçbir şekilde kurtuluş yok. Bu ülke kurtuluşunu CHP iktidarıyla gerçekleştirecek. Biz bunu gerçekleştireceğiz onun için büyük bir heyecan, şevkle yola çıktık" diye konuştu.
"BAZILARINI KORKU SARDI"
Seçim sürecine girildiğini anlatan Bingöl, sözlerine şöyle devam etti:
"Bazılarında korku dağları sardı. Biz de işler iyi gidiyor. İçimizi acıtan bir şey var. Türkiye’de işler iyi gitmiyor. Sevdamız ülkemiz, derdimiz ülkemiz en ufak olumsuzluk içimizi acıtıyor. Türkiye’de işlerin iyi gitmemesi bizi yürekten yaralıyor. Koltuk sevdamız yok ama bu olumsuzluklara karşın CHP’de işler iyi gidiyor. Aylardır en muhalif köşe yazarları bizim aleyhimize yazacak çok fazla şey bulamıyor. CHP ön seçim yaptı ama diyerek kıyısından eleştirmeye yelteniyorlar."
Çalıştaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP İzmir milletvekili adayları, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ile il yönetimi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
12°
açık
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:32
İkindi 15:39
Akşam 18:10
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@