Bakan Çelik: "Kalleşliğe devam edecekseniz hesabı da vereceksiniz"

BURSA (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İznik Barajı ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası sözü verdi. İznik Batum Kültür Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğine onur konuğu olarak katılan Bakan Çelik,...

Bakan Çelik: "Kalleşliğe devam edecekseniz hesabı da vereceksiniz"
banner230
BURSA (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İznik Barajı ve İlçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası sözü verdi. İznik Batum Kültür Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğine onur konuğu olarak katılan Bakan Çelik, terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak "Kalleşliğe devam edecekseniz hesabı da vereceksiniz" dedi.
İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezinde düzenlenen iftar programına Bakan Faruk Çelik, Bursa Valisi İzzettin Küçük, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve Batum Kafkas ve Kültür Derneği Yöneticileri ve aileleri katıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, programda yaptığı konuşmasında "Bizler yılın diğer on bir ayını da ne zaman Ramazan ayı gibi yaşarsak o zaman insanlık kurtuluşa erecektir. Aksi takdirde vahşet devam edecek, kan devam edecek, insafsızlık devam edecek, insanları kahreden üzen hadiseler devam edecek. Karnınız doyacak fakat aç insanların halinden anlamayacaksınız. Böyle toplumlarda kendi içlerinde kendi kendine ayrışmayı doğuracaklardır. İşte bugün dünya bu sorunları yaşıyor. Bugün dünyada su sıkıntıları başladı. 80 ülke de su sıkıntısı var. Dünya buna çare arıyor, bulamıyor. İnanın dünya kuraklıkla karşı karşıya. Dünya insanın insana duyduğu nefret duygusuyla karşı karşıya. İşte gördünüz. İftar saatinden bir saat önce İstanbul’da bomba patlattılar. Nasıl bir anlayıştır bu nasıl bir nefrettir. Bebeği, kadını ve tüm insanları dinlemiyor. Onlarca insanın hayatını kaybetmesine neden oluyorlar. Terör belası aynı şekilde. Yıllarca sizlerle bu bölgede kol kola çalıştık. Yine çalışıyoruz. 5 yıldır Şanlıurfa Milletvekili olarak, Bakan olarak hizmet vermeye çalışıyorum. O bölgelerde şimdiye kadar eşitsizlikten bahsedilebilirdi. Denirdi ki Bursa’ya güzel yollar yapıldı o bölge de yok. Yani herkes bir gerekçe uydururdu. Ama inanın son on yıldır Türkiye’nin dört bir tarafında kalkınma var. Artık en güzel yolları, kalkınmaları Şanlıurfa’da, Hakkari’de, Siirt’te o bölgelerde gerçekleştiriyoruz. Eşitsizlik, adaletsizlik dönemleri yaşanmış olabilir. Ama şuanda 81 ilde topyekun bir kalkınma hamlesi var. Kimse artık mazeretlere sığınmasın. Hangi haklar verilmedi bu ülkede" dedi.
"Kalleşliğe devam edecekseniz hesabı da vereceksiniz"
Asker, polis şehit olmasın diye, vatandaş canını kaybetmesin diye fedakarlıklar yapıldığını ifade eden Çelik, "Ne zorluklara göğüs gerildi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere. Netice kendi alışkanlıklarından ve yollarından vazgeçmediklerini 78 milyon gördü. Onun için şimdi onlara sesleniyoruz. Ya kardeşlik, ya kalleşlik. Kalleşliğe devam edecekseniz hesabı da vereceksiniz. Bunu açıkça ifade ediyoruz. Ya bu ülkenin şerefli vatandaşı olarak 78 milyonla kol kola kardeşçe yaşayacaksınız, ya da yolunuza dağda mısınız, bayırda mısınız nerdeyseniz oraya giderek polisimiz, askerimiz, uçaklarımızı sizleri bulacak ve hesabını soracak. Bunları bu kadar sertlikte söylememizin sebebi, bu zamana kadar yapılması gereken hoşgörü, fedakarlıklar yapıldı. Devlet ne yapması gerekiyorsa hepsini devlet yaptı. Ama 78 milyon hep birlikte gördük ki, bunlar bu ülkeyle ilgisi olan kişiler değil. Bunlar maşa. Birilerinin piyonu. Bunların defterlerini düreceğimiz konusunda hiç birinizin şüphesi olmasın. İnşallah bunun neticeleri de hayırlı olacak. Tabi ki bedeller var. Gencecik fidanlar, delikanlılar toprağa veriliyor. Ama bunlar toprak için veriliyor. Bu şehit kanlarıyla sulanmış toprak için veriliyor. Allah’tan bu güzel iftar sofrasında onlara rahmet diliyoruz, ailelerine sabırlar diliyoruz" ifadelerini kaydetti.
"Ekonomide gidişat iyi"
Ekonomide gidişatın iyi olduğunu dile getiren Bakan Çelik, "Dünya devletlerine örnek olacak güzel rakamlar var. Bu bölgede yaşanan olayları herhangi bir ülke yaşasa ekonomisi çıkmazlara girer, bu kadar sıkıntılar olmasına rağmen ekonomimiz diğer ülkelerin çok çok üzerinde. Allah bozmasın inşallah. Aynı zamanda bu dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev aldık. Önemli bir bakanlık. Ülkemizin yüzde 30’u tarım ve hayvancılıkla meşgul. İnşallah bu konuda siz değerli üreticilerimiz ile bir araya gelerek konuşarak toplantılar gerçekleştireceğiz. İlçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası da şimdiden İznik’e hayırlı uğurlu olsun inşallah. Bugüne kadar biliyorsunuz bir çok hizmete İznik’te birlikte imza attık. Eski kaymakamlarımızdan merhum Hüseyin Avcı’nın da bu hizmetler de önemli çabaları oldu. Ben kendisinin İznik için ne kadar mücadele ve hizmet ettiğinin canlı şahidiyim. Şimdi önümüze bakıyoruz. İznik Barajı için de çalışmaların hızlandırılması konusunda girişimlerimiz olacak. Bizleri bu mübarek günde burada bulunmamıza vesile olanlara teşekkür ediyorum. Herkesin Ramazan Bayramını kutluyor, hayırlı akşamlar diliyorum" şeklinde konuştu.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise Bakan Çelik ve misafirlere iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür etti.
YORUM EKLE