Grup Sırnağme Konseri Büyük Beğeni Topladı

Niğde Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı aracılığıyla “Grup Sırnağme Konseri” düzenlendi.Niğde Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1923’de gerçekleştirilen konsere İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selen...

Grup Sırnağme Konseri Büyük Beğeni Topladı
banner230
Niğde Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı aracılığıyla “Grup Sırnağme Konseri” düzenlendi.
Niğde Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1923’de gerçekleştirilen konsere İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selen Doğan, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Feyzan Göher Vural, akademik personel ve öğrenciler katıldı.
Niğde Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından davet edilen Sırnağme Grubu Klasik Türk Sanat Müziği ve Popüler Parçalardan oluşan bir konser verdi.
11 Eserin seslendirildiği konsere ilgi büyük oldu. Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Öğretim Elemanlarından oluşan grup; klasik kemençe, gitar ve perküsyon uyumuna dayalı eserler seslendirdi. Klasik kemençede On sekiz Mart Üniversitesi Öğretim Elemanlarından Okt. Filiz Kaya, Gitarda Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Kazım Çokoğullu, Perküsyonda İse Nail Üçok dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Konser sonunda Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Feyzan Göher Vural tarafından Okt. Filiz Kaya’ya, Öğr. Gör.Kazım Çokoğullu’ya ve Nail Üçok’a teşekkür belgesi ve çiçek takdimi yapıldı.
YORUM EKLE