Vali CEYLAN 10 Mayıs Anneler Gününü Kutladı

Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN 13 Mayıs Anneler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Vali CEYLAN mesajında; hoşgörünün, karşılıksız emek, özveri ve sevginin kaynağı olan anneleri, bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan sabrın, sevginin kaynağı olarak belirtti.

Vali CEYLAN 10 Mayıs Anneler Gününü Kutladı
banner230
 
Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, mesajının devamında şunları söyledi; "Anne olmak dünyanın en zor işlerinden birisidir. Anne sözü çocukların kalbinde  ve dudaklarında ki en kutsal sözdür. İnsan; sevgiye, ahlaka, erdeme, iyiliğe dair hasletlerinin temelini anneden alır. Anne sadece insanı dünyaya getiren bir varlık değil aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyucusu, hem bakıcısı, hem de öğretmenidir.

Karşılıksız sevmenin en güzel örneklerini veren annelerimiz, aynı zamanda geleceğimizin teminatı, milletimizin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin de en önemli manevi kaynaklarıdır.

Tarihin her döneminde, Türk toplumlarında anneye gösterilen değer dünyaya örnek olmuştur. Özellikle Kurtuluş Savaşı yıllarında, cephede kıyasıya mücadele veren evlatlarına elinden gelen desteği gösteren, onlarla birlikte can verip şehit düşen annelerimizin yazdığı tarih de bu anlamlı örneklerin her zaman canlı kalmasında bir etken olmuştur.

Anneler Gününün, annelik bilincinin gelişmesine, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza katkıda bulunacağı inancıyla; başta büyük bir emekle yetiştirdikleri evlatlarını vatan uğruna şehit veren anneler ve gazi anneleri olmak üzere, tüm annelerin, anne adaylarının ve yüreği annelik duygusuyla dolu kadınlarımızın anneler gününü kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk dolu günler dilerim."

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 15:37
YORUM EKLE