Vali Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Demir Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti

Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR sabah mesaisine Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulunarak başladı.

Vali Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Demir Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti
banner230

Yapılan bu ziyarette Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ okul müdürü Rüstem ACAR ’dan okulun bölümleri ve okulda yapılan eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı. Daha sonra okulu gezen Sayın AKTAŞ ve Sayın DEMİR öğretmen ve öğrenciler ile bir araya gelerek sohbet etti.

Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ okulun metal ve mobilya atölyelerini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerin çalışmalarını yerinde izledi, Sayın AKTAŞ öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet edip,  mesleki eğitimin ve meslek liselerinin ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade ederek meslek eğitimine gereken değerin verilmesi gerektiğini, ülkemiz açısından kalifiyeli eleman yetiştirmenin çok önemli olduğunu ve mesleki yönlendirmenin ve meslek lisesi eğitimi almanın ülkemizin kalkınmasında kilit rol oynadığını belirtti.

Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR okul müdürü Rüstem ACAR ’a teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

YORUM EKLE