Ürgüp'te sokak hayvanlarına kötü muamele iddiası

Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız: "Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda görülen 2 taşeron çalışanı açığa aldık. Başlatılan soruşturma durumun ne olduğunu ortaya çıkaracak. Elde edilen bilgi ve bulgular kamuoyuyla paylaşılacak"

Ürgüp'te sokak hayvanlarına kötü muamele iddiası
banner230
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, sokak köpeklerine kötü muamele iddiasıyla sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda görülen 2 taşeron çalışanı açığa aldıklarını, soruşturmanın sonucunu kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirdi.Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 taşeron personelin sosyal medyada köpeklere işkence ettiklerine dair fotoğrafların yayınlandığını belirterek, olayı en ince ayrıntısına kadar  araştırarak, neticeyi şeffaflık ilkesi gereğince kamuoyuyla paylaşacaklarını aktardı.

İlçedeki başıboş sokak hayvanları için lojistik ve personel konusunda belediyenin desteklediği bir barınağın olduğunu dile getiren Yıldız, görevlilerce ilçe merkezinden alınan sokak köpeklerinin standartları yüksek barınaklara yerleştirildiğini söyledi.
Sosyal medyada hızla yayılan fotoğraflardaki manzaranın kendilerini çok üzdüğünü dile getiren Yıldız, soruşturma sırasında farklı yer ve zamanlardaki fotoğrafların bir araya getirilmiş olabileceği veya montaj olabileceği ihtimallerinin de araştırılacağını kaydetti. "Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda görülen 2 taşeron çalışanı açığa aldık. Başlatılan soruşturma durumun ne olduğunu ortaya çıkaracak. Elde edilen bilgi ve bulgular kamuoyuyla paylaşılacak." diyen Yıldız, şöyle devam etti: "Ürgüp, Nevşehir’in en büyük ilçesi ve nüfusu 20 binden fazladır. Çevresinde ise 21 köy ile bazı beldeler var. Çevreden getirilip Ürgüp’e bırakılan sokak hayvanları turizmin yoğun yaşandığı bir ilçe olunması nedeniyle bizim için sorunlara neden oluyordu. Bir hayırseverin adımıyla ilçemize güzel bir hayvan barınağı yapıldı. Belediye olarak lojistik ve personel desteği veriyoruz. Sosyal medya ve bazı internet sitelerinde yayılan görüntüler kabul edilmesi mümkün olmayan türden. Bu duruma kamuoyu ne kadar üzüldüyse biz de en az o kadar üzüldük. Çünkü bizim anlayışımızda canlı yaşatılmalıdır. Bizim bu hayvanları yok etme gibi düşüncemiz olamaz, bu vicdansızlıktır. Hukuk her şeyi ortaya çıkaracaktır."

Sosyal medya hesaplarından paylaşılan fotoğraflarda, belediye çalışanlarının yavru köpekleri tekmeledikleri ve kötü muamelede bulundukları ileri sürülmüştü.
YORUM EKLE