banner271

Üniversite Kütüphanesinden ‘Nadir Eserler Salonu’

Modern ve geniş imkânlarıyla hizmet veren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde ‘Nadir Eserler Salonu’ hizmete açıldı.

Üniversite Kütüphanesinden ‘Nadir Eserler Salonu’
banner230

Üniversitenin Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde 10 bin metrekare alan üzerinde kurulan Merkez Kütüphanemiz, fevkalade bir binası ve okuma salonları;  lisans ve lisansüstü öğrenciler için ayrılan mekânları ve yönetim birimleriyle birlikte çok donanımlı bir kütüphane haline geldi. 

10 Bin Osmanlıca Nadir Basma Eser  

Gelişen basılı ve elektronik arşivi ile haftanın 7 günü ve 24 saati hizmet vermeye devam eden Üniversite Merkez Kütüphane bünyesinde oluşturulan ‘Nadir Eserler Salonu’ açıldı.

1928 Harf Devrimi öncesine ait 10 bin Osmanlıca basma eserin yer aldığı Nadir Eserler Salonu, üniversitenin öğrencileri başta olmak üzere, tüm araştırmacılara yönelik önemli bir kaynak külliyatı oluşturuyor. 

Dijitalleşen kütüphane anlayışıyla elektronik ve basılı eserlerden oluşan kütüphane, geniş arşivi ile  başta üniversite öğrencileri olmak üzere ziyaretçilerin en rahat şekilde çalışmalarına, sosyal zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine de olanak sağlıyor.

YORUM EKLE