Uçhisar'lı Bayanlar Fidan Dikti

Uçhisar Belediyesi daha yeşil ve yaşanabilir bir Uçhisar için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Uçhisar'lı Bayanlar Fidan Dikti
banner230

 Uçhisar Belediyesi Kadın Meclisi üyesi bayanlar, 7. Harım Sokak’ta bulunan park alanında fidan dikimi yaptılar. Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, belediye meclis üyelerinin de katıldığı fidan dikim etkinliğinde çok sayıda Uçhisarlı bayan, karaçam, ıhlamur ve sedir fidanlarını toprakla buluşturdu.

Bahar ayının gelmesiyle yeşil alanların bakımına hız kazandıran Başkan Karaaslan, “Kasabamızdaki tüm park alanlarını ağaçlandırma çalışmalarına geçen haftalarda başladık. Belediye Kadın meclisimiz de bu çalışmalara katkıda bulunmak ve fidanları toprakla buluşturmak için biz de varız dediler. Yaklaşık 1200 metrekarelik park alanımızın ağaçlandırma çalışmasını Uçhisar’lı bayanlarımızla gerçekleştirdik. Park alanının yürüyüş yolu ve diğer peyzaj çalışmalarını da en kısa zamanda tamamlayacağız. Kasabamızda ağaçlandırılmayan park alanımız kalmayacak.” dedi.

Etkinliğe katılan bayanlar; ”Böyle bir etkinliğin yapılması çok iyi oldu. Belediye Başkanımız da son derece duyarlı. Belediye personelimizle iç içe imece usulü ağaçlandırma çalışması yaptık. Uçhisar’da kalıcı bir ormanımız var artık. Bize bu imkânı sağlayan başta Belediye Başkanımız Sayın Ali Karaaslan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diyerek düşüncelerini ifade ettiler.


Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 16:39
YORUM EKLE