Tanıtım ve eğitim paylaşımı toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelinde ehliyet direksiyon uygulama sınavlarının aynı standartta yapılması amacıyla yeni yönetmelikler ve uygulanması gereken kuralları içeren özel bir video hazırlattı.

Nevşehir 15.10.2016, 14:48
Tanıtım ve eğitim paylaşımı toplantısı yapıldı
banner230
Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelinde ehliyet direksiyon uygulama sınavlarının aynı standartta yapılması amacıyla yeni yönetmelikler ve uygulanması gereken kuralları içeren özel bir video hazırlattı.
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nevşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği tanıtım ve eğitim paylaşımı konulu toplantıya il merkezinde yapıldı.
Toplantı Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde yapıldı. Yapılan bu toplantıya Teftiş Kurul Başkanı, Üyeleri, tüm İlçe müdürleri, şube müdürleri, özel öğretim şube personelleri, il ve ilçede faaliyet gösteren tüm sürücü kursları kurucu, müdür ve direksiyon uzman öğreticileri katıldı.
Toplantı gündeminde sürücü adaylarının aldığı eğitim kadar denetiminde çok önemli olduğunu belirten Nevşehir İl Teftiş Kurul Başkanı Sayın Talip Kaban konunun Can Güvenliği açısından ne derece önemli olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca kurum denetimlerinin devam edeceğini hatta daha da artacağını belirtti.
Toplantı gündeminde İl Özel Öğretim Şube müdürü Mustafa Ece ise sürücü adaylarının sınav değerlendirme forumlarının bakanlık tarafında hazırlanan örneğini tanıttı. Nelere dikkat edilmesi gerektiğini tek tek anlattı.
Asli kazaların ölümcül olacağını, asli olmayan hataların ise bazen maddi zararla karşılaşılabileceğini belirterek, “Sürücü adayları sınavdan başarılı olduğu günün ertesi günü sürücü belgesini alıp akan trafikte karşımızda olacağından dolayı yapılan işin ciddi ve tiziz olması gerektiğini ifade ederek “Bu işin Şakası Olmaz Vebali Olur” dedi.
TÜSEKON Yönetim Kurul Üyesi, OSKEF Başkan Yardımcısı, Nevşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkanı aynı zamanda Özbaşak Sürücü Kursu Kurucu Müdürü Murat Akbudak, “TÜSEKON ‘ a bağlı İSKES Federasyonun büyük bir emek harcayarak hazırladığı, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı'nın onayından geçerek resmi sitesinde yayınlamaya başlamıştır. Bu video 81 il genelinde faaliyet gösteren MTSK ve sınavları yapılan müdürlükleri kapsamaktadır. Yayınlanan bu video, değişen yeni yönetmeliğe göre eğitimini tamamlayan kursiyer ile sınavı yapan komisyonun direksiyon sınavlarının nasıl bir uygulama ile karşılaşacağı konusunda çok büyük yardımcı olacağına inanıyorum” dedi.
Akbudak, il genelinde aksayan bazı konular hakkında bilgi verirken, toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.
Kaynak: Kaynak: Manşet Haber Ajansı (MHA)
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@