banner271

Pos cihazı kullanımı artıyor

Türkiye’nin en modern Pazar alanlarından biri olan Nevşehir Pazaryerinde esnafın çok büyük bir bölümü artık elektronik tartı kullanıyor.

Pos cihazı kullanımı artıyor
banner230

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, 350 dolayında esnafın haftanın iki günü hizmet verdiği Nevşehir pazaryerinde esnafın çok büyük bir bölümünün elektronik tartı kullanır hale geldiğini, eski tartı kullanımının çok az bir seviye de kaldığını söyledi. 
Nevşehir pazaryerinde esnafın hem kendi işini kolaylaştırmak ve çağın gereksinimlerine ayak uydurmak için teknolojinin gelişen imkanlarından yararlandığına değinen Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, genel itibariyle köy ürünleri pazarında eski tip tartıların kullanmaya devam edildiğini kaydetti. 
Özmen, Nevşehir halkına süpermarket alışverişi kadar kaliteli bir alışverişin sunulduğu pazar yerinde kredi kartı kullanımının henüz yaygınlaşmaması nedeniyle esnafların ancak % 10’luk bölümünün post cihazı kullandığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Manşet Haber Ajansı (MHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 08:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
MASTER
MASTER - 1 yıl Önce

POS CİHAZINI BİLİYORUZ DA POST CİHAZI NEDİR ARKADAŞ ÖNCE YAZMAYI ÖĞRENİP SONRA HABER YAPMAYI ÖĞRENİN