Nevşehir’de10 Kasım Atatürk’ü anma töreni düzenlendi

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 82. YILDÖNÜMÜNDE NEVŞEHİR’DE ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNUMU YAPILDI.

Nevşehir 10.11.2020, 09:47
Nevşehir’de10 Kasım Atatürk’ü anma töreni düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yıldönümünde Nevşehir’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82.yıldönümünde Nevşehir Valiliği önünde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören çelenk sunumu ile başladı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumun ardından ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’te çalan siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada öğrenciler tarafından Atatürk Anıtı’ndaki bayraklar yarıya indirildi. Tören daha sonra İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Nevşehir Valiliği önünde düzenlenen törene Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin’in yanı sıra daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@