Nevşehir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı. Türk Milletinin büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, yurdunu işgal eden işgal kuvvetlerine karşı verdiği ve...

Nevşehir 30.08.2016, 12:36 30.08.2016, 12:49
Nevşehir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı
banner230
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı. Türk Milletinin büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, yurdunu işgal eden işgal kuvvetlerine karşı verdiği ve mücadele sonrasında dünyaya altın harflerle yazdırdığı en büyük zaferin 94. yıldönümü, Nevşehir’de coşkuyla kutlandı.
Nevşehir’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlama etkinlikleri, Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Şemşiddin Çetin ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
Törene katılanların hep birlikte İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Şemşiddin Çetin ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver , törene katılan protokolün ve vatandaşların bayramını kutladı.
Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Jandarma Yüzbaşı Suat Hayri Demirel, Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen hürriyet ve bağımsızlık aşkı ile yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancın zaferi olan 30 Ağustos zaferinin, bu toprakların hakiki ve sonsuza kadar tek sahibi olan yüce Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun bağımsızlığı ve hürriyeti söz konusu olduğunda nasıl şahlandığının dün dünyaya gösterildiği bir gün olduğunu kaydetti. Jandarma Yüzbaşı Demirel, "Her evresi ile düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekat, Türk ordusunun , Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihte bir daha ispatlamıştır. Bu zaferle eşsiz başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ’ün yaktığı özgürlük ateşi, yalnızca Türklerin değil, dünyadaki ezilmiş bütün ulusların da hürriyet meşalesi olmuştur. Böyle bir günde bir kez daha büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile dava arkadaşlarının v e vatan toprağının bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi, rahmet ve saygıyla anıyor, kahramanlıklarıyla destanlar yazan gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.
Daha sonra öğrenciler 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nün anlam ve manasına ilişkin şiirler okudu. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlaması , Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Şemşiddin Çetin ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in, tebrikleri kabulü ile sona erdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
13°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:24
Güneş 06:46
Öğle 12:31
İkindi 15:37
Akşam 18:07
Yatsı 19:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@