banner283

‘Mustafa-Türkan Öbekli Diyaliz Merkezi´ için protokol imzalandı

Nevşehir´in önemli işadamlarından hayırsever Mehmet Ali Öbekli tarafından annesi ve babası adına Nevşehir Devlet Hastanesi yanına yaptırılacak 50 üniteli Mustafa-Türkan Öbekli Diyaliz Merkezi için protokol imzalandı.

Nevşehir 07.10.2016, 16:38
‘Mustafa-Türkan Öbekli Diyaliz Merkezi´ için protokol imzalandı
banner230

Protokol törenine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider, Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muhammed Çömçe ve Öbekli ailesi katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Aktaş, Öbekli ailesine teşekkür ederek, diyaliz merkezinin yapılmasıyla devlet hastanesinde de 25 yatağın boşa çıkacağını ve fazladan 25 hastaya tedavi hizmeti sunulacağını söyledi.

“Diğer illerden gelen hastaların da iyileşmesine yardımcı olacağız” diyen Aktaş, “Devlet de elinden geldiği kadar yapıyor. Devlet artık kamudan beklenmeyecek şekilde tek kişilik, iki kişilik banyolu, dinimize uygun binalar yapıyor. Artık binalar bir-iki yılda yapılıp halkımızın hizmetine sunuluyor.” dedi.

Milletvekili Açıkgöz de Öbekli ailesinin iyi bir hayırsever olduğunu belirterek, “Öbekli ailesine bu talep iletildiğinde ellerinden geleni yapacaklarını söylediler ve hatta gerekirse evimi satar yaparım diye cevap verdiler” dedi.

Bu davranışın kendilerini çok duygulandırdığını söyleyen Açıkgöz, “Bu Nevşehir için çok büyük bir ihtiyaçtı. Öbekli ailesi de her zaman yanımızda oldu. Biz onlara duacıyız. Sağlık kampüsü içerisinde bir hayırseverimizin yaptırdığı ilk binamız olacak.” diye konuştu.

Milletvekili Gizligider de “Yapılacak diyaliz merkezi çift taraflı bir hayra vesile olacak. Hem diyaliz hastalarına hizmet verecek. Hem de devlet hastanesinde 25 yatağın açılmasına vesile olarak burada fazladan 25 hastanın daha tedavisi yapılacak. Öbekli ailesine bu desteği için teşekkür ediyoruz” dedi.

Hayırsever işadamı Mehmet Ali Öbekli de kendilerine bu fırsatın verilmesinden mutlu olduklarını belirterek, Nevşehir için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından 50 üniteli Mustafa-Türkan Öbekli Diyaliz Merkezi için protokol imzalandı. Diyaliz merkezinin yapım çalışmalarına kısa zamanda başlanması bekleniyor.Haber: Alpaslan Körükcü

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@