banner271

Kapadokya Mobil Tanıtım Tırı Türkiye’de Kapadokya’yı Tanıtacak

Nevşehir Valiliği ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) koordinasyonunda Kapadokya Mobil Tanıtım organizasyonları Nevşehir’de tanıtım startı aldı.

Kapadokya Mobil Tanıtım Tırı Türkiye’de Kapadokya’yı Tanıtacak
banner230
banner272

Kapadokya Mobil Tır tanıtım organizasyonuna; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AHİKA Genel Sekreter Vekili Bekir Varol, belediye başkanları, daire müdürleri, tanıtım organizasyon yapımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye de 14 farklı illerde Kapadokya Bölgesi’nin ülke içinde etkin tanıtımının gerçekleştirilebilmesi, tanıtım faaliyetlerinin fuar alanlarından şehir merkezlerine taşınarak daha fazla sayıda vatandaşa ulaşabilmesi amacıyla tasarlanan “Mobil Tanıtım Tırı” 45 gün boyunca Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 14 ilde ziyaretçilerle buluşturulacak.

Mobil Tanıtım Tırı ile birlikte kurulacak olan özel etkinlik alanlarında; çömlek ustası eşliğinde çömlek yapımı, sanal gerçeklik (VR) gözlüğü ile Kapadokya’nın 3 boyutlu videolarının gösterimi, tırın yan cephesinde kurulan ekranlardan Kapadokya Tanıtım Filmlerinin (Discover Cappadocia) gösterimi gibi birçok aktivite gerçekleştirilecek.

Ayrıca etkinliğe sponsor olan firmaların tanıtım broşürleri ve Kapadokya Bölgesi’ni yansıtan promosyon materyalleri de tır da hostesler tarafından vatandaşlara dağıtılacak. Öte yandan, gün boyunca MC(sunucu) eşliğinde Kapadokya temalı çevirim içi oyunlar oynanacak. Gün sonunda dereceye girenlere balon uçuşu, konaklama, at gezisi, ATV safari turları vb. ödüller ilgili firmaların sponsorluğun da verilecek.

YORUM EKLE