Bağımlılıkta Erken Teşhis Önemli

Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, gençlerin bağımlılığa yönelmesinde arkadaş çevresinin çok büyük bir etken olduğuna dikkat çekti. Bağımlılıkta ne kadar erken teşhis edilirse o kadar hızlı ve olumlu sonuç alınacağının altını çizen Şahin, erken teşhisin çok önemli olduğunu belirtti

Bağımlılıkta Erken Teşhis Önemli
banner230

NEVŞEHİR(MHA) Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, gençlerin bağımlılığa yönelmesinde arkadaş çevresinin çok büyük bir etken olduğuna dikkat çekti. Bağımlılıkta ne kadar erken teşhis edilirse o kadar hızlı ve olumlu sonuç alınacağının altını çizen Şahin, erken teşhisin çok önemli olduğunu belirtti.

Şahin bağımlının kendisinin de istekli ve mücadeleye hazır olması gerektiğini dile getirdi. Şahin, gençlere baskı uygulanmaması gerektiğini belirtirken başı boş bırakmanın da olumsuz sonuçlar doğurabileceğini vurguladı. Gençlerin boş zamanlarını değerlendirebileceği hobiler edinerek kendilerini geliştirecekleri ortamların hazırlanması gerektiğini söyleyen Şahin, en büyük görevin anne babalara düştüğünü, onların çocukları için iyi bir örnek teşkil etmeleri gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE