Avanos Belediye Başkanı Personeli ile Birlikte Çarşıyı Yıkadı

Avanos Belediyesi, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce’nin öncülüğünde, Avanos ilçe merkezinde bayram temizliği yapıldı.

Avanos Belediye Başkanı Personeli ile Birlikte Çarşıyı Yıkadı
banner230
Avanos’ta ‘Temiz Çevrem’ kampanyası kapsamında “Avanos evimiz, sokaklarımız tertemiz” sloganıyla çarşı merkezi baştan sona yıkandı.

Avanos’un çarşı merkezinde caddeler, sokaklar ve kaldırımlar gibi halkın ortak kullanım alanlarında belediye çalışanları, gönüllü vatandaşlar ile birlikte temizlik yaptı. Temizlik çalışmalarına Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, birim müdürleri, temizlik işleri, zabıta, park bahçeler ve itfaiye müdürülüğü ekipleri katıldı.

Yol ve kaldırımlar süpürülerek, yerlere atılan çöpler toplandı. İlçenin çarşı meydanı, Atatürk Caddesi, Vatan Caddesi, Orta Mahalle yolu, Yeşil baş cami önü, Avcılar kulübü meydanı ile bu güzergahta bulunan kaldırımlar ile yollar itfaiye aracı, arazöz ve su tankeri ile yıkandı.

Avanos Belediyesi İtfaiye aracı ile su tankerleri de parfümlü su sıkarak temizlik çalışmalarına lojistik destek verdi. Kaldırımlar, çöp kova ve konteynırlarının yerleşik bulunduğu alanlar özellikle deterjanlı su ile yıkandı.

Yürütülen temizlik çalışmaları ile vatandaşların ve Avanos ilçesine gelen misafirlerin temiz ve nezih bir ortamda bayramlarını geçirmeleri hedeflendiği kaydedilirken temizlik çalışmalarının ardından ise Avanos caddeleri hoş bir kokuya büründü.


 
YORUM EKLE