Muş’ta Kaçakçılık Operasyonları

Muş’ta farklı tarihlerde yapılan operasyonlarda 104 bin 716 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.Kaçak sigara ile ilgili yapılan yazılı açıklamada: “İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele...

Muş’ta Kaçakçılık Operasyonları
banner230
Muş’ta farklı tarihlerde yapılan operasyonlarda 104 bin 716 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Kaçak sigara ile ilgili yapılan yazılı açıklamada: “İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda; ilimiz merkez Çatbaşı köyü içinde şüphe üzerine durdurulan araçta yapılan aramada 40 bin paket gümrük kaçağı kaçak sigara ele geçirilmiştir. Araçta bulunan bir şüpheli hakkında 5607 sayılı kanuna muhalefet suçundan adli işlem yapılmıştır. Şahıs çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanmıştır” denildi.
Açıklamanın devamında ise ayrıca “Bu güne kadar yapılan çalışmalarda 7 farklı olayda; 64 bin 716 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir. Bu olaylarda alınan 10 şüpheli kişi hakkında 5607 SKM suçundan adli işlem yapılmıştır. Şahıslardan ikisi çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanmıştır. İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.
YORUM EKLE