Muş’ta Bin 500 Kişi İstihdam Edildi

Kur Muş İl Müdürlüğü aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere bin 500 kişi kura ile belirlendi.Muş Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişlerin ardından listeler hazırlandı....

Muş’ta Bin 500 Kişi İstihdam Edildi
banner230
Kur Muş İl Müdürlüğü aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere bin 500 kişi kura ile belirlendi.
Muş Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişlerin ardından listeler hazırlandı. Kura çekimine katılan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 7 ay süreli olarak çalışmak üzere bin 500 personel listesinin belirlendiğini söyledi. İş-Kur tarafından verilen destekle okulların önemli bir eksikliğinin giderileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, personellerin 650’sinin il merkezi ve bağlı köylerde istihdam edileceğini ifade etti. Okulların temizlik ve diğer bakım ihtiyaçlarının giderileceğini kaydeden Arslan, “İş-Kur ile okullarımıza eleman verildi. Bu kişiler için kura çekimleri yapıldı. Muş il genelinde bin 500 İş-Kur elemanı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Bunların 650’si il merkezi ve bağlı köylerde diğerleri ise ilçelerde istihdam edilecekler. Bu elemanlarımız 15 Haziran’a kadar çalışacaklar. Okullarımızın temizlik ve diğer bakım işlerinde çalışacaklar. Tabi okullarımızın bu alanda personele gerçekten ihtiyacı var. Bunlar önemli bir eksiğimizi giderecek. Biz tabi okulların derslik ve öğrenci sayısına göre dağıtacağız. Tabi bazı okullarımızda hiç görevli yok, o nedenle bu elemanlar bizim önemli bir açığımızı kapatacak” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınan bin 500 personelin noter huzurunda ve adil bir şekilde yapıldığını ifade eden Muş Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Mehmet Emin Taylan ise, “Muş Çalışma ve İş-Kur İl Müdürlüğü, yılın 12 ayında istihdam sağlamak, işsize iş sağlamak, işveren kalifiye eleman bulmak için elinden geleni yapmaktadır. Ayrıca öğrencilerimize de danışmanlık yapmaktayız. Toplum Yararına Program kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve farklı kamu kurumlarımıza yönetmeliğimiz ve genelgemiz gereği çalışmalar yapmaktayız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz için il merkezinde çalışacak olan 652 işçi için kuralar çekildi. Bu TYP kapsamındaki beden işçileri hem okulların temizliği hem de okul bahçelerinin ağaçlandırılması ve bakımı işlerinde çalışacaklardır. Muş genelinde toplam bin 500 işçi görev yapacaktır. Muş’ta okul sayımız 711 tanedir” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE