Muşlu Fotoğraf Sanatçısı Kapan, “Ağrı’ya Hayran Kaldık”

Amerika’da Türkiye’yi tanıtan 35 eser ile tanıdan Muşlu fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, eserleri arasında yer alan İshak Paşa Sarayı tablosunu Ağrı Valisi Musa Işın ve Vali Yardımcısı Sedat İnci’ye hediye etti.2015 yılında Amerika’da...

MUŞ 25.05.2016, 08:15
Muşlu Fotoğraf Sanatçısı Kapan, “Ağrı’ya Hayran Kaldık”
banner230
Amerika’da Türkiye’yi tanıtan 35 eser ile tanıdan Muşlu fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, eserleri arasında yer alan İshak Paşa Sarayı tablosunu Ağrı Valisi Musa Işın ve Vali Yardımcısı Sedat İnci’ye hediye etti.
2015 yılında Amerika’da ‘Los Angeles Fotoğraf Festivali’nde Türkiye’nin tanıtıldığı 35 eser arasında yer alan Muşlu fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, ‘İshak Paşa Sarayı’ eserini Ağrı Vali ve Vali Yardımcısı’na hediye etti. Ağrı Valiliği tarafından düzenlenen ‘1. Ulusal Fotoğraf Yarışması ve Foto Safari’ sergisine katılan Muşlu fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, gösterilen yoğun ilgiden dolayı Ağrı Valisi Musa Işın ve Vali Yardımcısı Sedat İnci’ye teşekkür etti. Ağrı Valiliği’nin fotoğraf sanatçılarına büyük önem verdiğini ve bunu önemsediklerini ifade eden Kapan, “Ağrı ili, ilçeleri ve köylerinin yaşam ve doğal dokusunun belgelenmesi, bilinirliğinin artırılması ve doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen Nuh’un Kenti Ağrı 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na Ağrı ve diğer illerden 153 fotoğraf tutkunu katılmıştı. Ağrı ziyaretimizde Ağrı Dağı, Diyadin Kanyonu, Diyadin Kaplıcaları, Meya Mağaraları, Nuh’un Gemisi izi, Ahmed-i Hani Türbesi, Meteor Çukuru, Balık Gölü ile kentin gelenek ve göreneklerini fotoğrafladık” dedi.
Fotoğraf sanatçılarının gözü ile yeniden Ağrı’nın doğal ve yaşam konularının yanstıldığını kaydeden Kapan, “3 kategoride bin 500 fotoğrafın yarıştığı etkinlikte fotoğraf sanatçılarına yaklaşık 25 bin TL ödül dağıtıldı. Bunun tabi ki maddi boyutu hem geçici hem de o kadar önemli değil. Önemli olan Ağrı Valiliği’nin bu güzel organizasyonu düzenleyip değişik illerden gelen fotoğraf sanatçılarını ağırlaması ve bir birinden kıymetli eserleirn ortaya çıkmasıdır. Bu vesile her fotoğrafçı çektiği karelerle Ağrı’yı daha iyi tanıtacak ve Ağrı ilini ve güzellikleri anlatacaktır. Bu çok önemli ve değerli bir çalışma oldu. Yoğun ilgi ve alakalarından dolayı başta Ağrı Valisi Musa Işın ve Vali Yardımcısı Sedat İnci’ye ve özellikle Ağrı halkına canı gönülden treşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@