Memur-Sen’den demokrasi nöbeti çağrısı

Sen Muş İl Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine karşı Muş halkının 1071 Malazgirt ruhu ile alanlara akın edip terk etmediğini söyledi.Fetullahçı Terör Örgütü’nün asla ve asla Türkiye Cumhuriyeti’ne...

MUŞ 26.07.2016, 16:12
Memur-Sen’den demokrasi nöbeti çağrısı
banner230
Sen Muş İl Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine karşı Muş halkının 1071 Malazgirt ruhu ile alanlara akın edip terk etmediğini söyledi.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün asla ve asla Türkiye Cumhuriyeti’ne istediği zararı veremeyeceğini, hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yıldıramayacağını ifade eden Fehmi Kuzey Vurar, çünkü arkasında milyonlardan oluşan bir halk kitlesinin olduğunu söyledi. Kalkışmanın olduğu geceden itibaren Muş’ta meydanların hiç boşalmadığını ve aksine 1071 Malazgirt Zaferi ruhunun yeniden canlandığını kaydeden Vurar, “Kalkışmanın olduğu günden itibaren meydanlardayız. 1071 Malazgirt ve Çanakkale ruhuyla sahadayız. 81 ilde alanları boş bırakmıyor, kanlı darbe girişiminin mimarları, tetikçileri ve senaristlerinden hesap sorulana kadar ayaktayız” dedi.
Kanlı darbe girişimini lanetleyerek şehitlere Allah’tan rahmet ve gazilere de şifa dileyen Vurar, “Bu katliam girişimi, bu alçaklık, bu ihanetten sonuna kadar hukuk önünde hesap sorulsun. Bütün insani değerleri hedef alan bu caniler en ağır şekilde cezalandırılsın. Devletin en tepesini ve topyekun kardeşliğimizi hedef alan tetikçilere asla merhamet gösterilmesin. Kanlı darbe girişimi tüm yönleriyle soruşturulsun, dış ayakları ve finans kaynakları da deşifre edilsin” ifadelerini kullandı.
Küresel terör şebekesi FETÖ’nün kanlı ve alçak darbe girişimine karşı 79 milyonun yüreklerini birleştirdiğini kaydeden Vurar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“15 Temmuz’da başlayan kanlı darbe kalkışması, milletin, siyasetin ve özellikle de Cumhurbaşkanın iradesiyle Çanakkale ruhunu topyekun şaha kalkmasıyla püskürtüldü. İhanetin ve hainliğin karşısına millet, birlik ve beraberliği çıkartmıştır. 60 darbesi Millî Birlik Komitesini, 80 darbesi Millî Güvenlik Konseyini, 15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişimi ise birlik, beraberlik ve kardeşlik koalisyonuna vesile oldu. Darbeciler ve işgalciler en çok da bundan korkuyordu. Korktukları başlarına geldi. Bugün Cumhurbaşkanımızın davetiyle AK Parti, CHP ve MHP genel başkanlarının bir araya gelmesi, meydanlarda devam eden kardeşliği, siyaset kurumu tarafından da benimsenmiştir. Bu birlik meydanlarda kavim olsun, büyük ve güçlü Türkiye daim olsun.”
Vurar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir emrine kadar meydanlarda olacaklarını ve demokrasi nöbeti tutmaya devam edeceklerinin altını çizdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak 05:58
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@