Vali Mustafa Toprak Yeşilyurt Belediyesini Ziyaret Etti

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı ziyaret ederek, Yeşilyurt ilçesi ve belediyenin hizmetleri hakkında bilgi aldı.Yeşilyurt Belediyesinin Yakınca’da bulunan hizmet binasına gelen Malatya Valisi Mustafa...

Vali Mustafa Toprak Yeşilyurt Belediyesini Ziyaret Etti
banner230
Malatya Valisi Mustafa Toprak, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı ziyaret ederek, Yeşilyurt ilçesi ve belediyenin hizmetleri hakkında bilgi aldı.
Yeşilyurt Belediyesinin Yakınca’da bulunan hizmet binasına gelen Malatya Valisi Mustafa Toprak, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılandı. Toprak’a yeni görevinde başarılar dileyen Polat, “Vali Toprak’ı, Bakanımız Bülent Tüfenkçi ile bir kez de şahsım olarak ziyaret edip hayırlı olsun dileklerimi kendisine iletmiştim. Valimizin Malatya için bir şans olduğuna inanıyorum. İnşallah onun sevk ve idaresinde Malatya’ya çok güzel hizmetler kazandıracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Vali Mustafa Toprak ise Malatya’da yakın bir zamanda göreve başladığını ifade etti. Toprak, “Hem tanışma hem de yapılması gereken işlerde üzerimize düşenleri yapmaya gayret ediyoruz. Vali olarak ilimizin tüm katmanlarına, dinamiklerine ve mahalli idareler önde olmak üzere katkı sağlayabileceğimiz ön açıcı noktalar ne ise o konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Malatya kadim bir kent olmanın tüm özelliklerini üzerinde taşıyor. Malatya’da görev yapmak benim adıma onur vericidir. Temel amacımız, hayırlı hizmetlere vesile olmaktır, Allah mahcup etmesin. Malatya, ekonomisiyle, sosyal hayatıyla, kültürel hayatıyla, dokusuyla, gelenekleri ve kadim değerleriyle çok önemli bir şehirdir. Güzellikleri üzerinde barındıran bir kent atmosferine sahip olduğunu gördüm. Yeşilyurt’ta da çok güzel gelişmeler var, buraya gelirken de gördük. Burada yeni bir cazibe merkezi alanı doğuyor, bir taraftan Büyükşehir Belediyemizin kurulması ve sınırlarının tüm il sınırları olması bir taraftan da Yeşilyurt ilçemizin de ilçe dışında önemli bir noktanın mesuliyetini üstlenmesi ve sorumluluk içerisinde çok önemli işlerin yapıldığını gördüm. Vali olarak kurumların uhdesinde yapılması gereken işler varsa her zaman katkı sağlamaya, ön açmaya hazırız. Hep birlikte inşallah Malatya için güzellikleri gerçekleştiririz, yapılan işlere de yeni güzellikler katmaya devam ederiz” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra Polat, Yeşilyurt ilçesinin genel özellikleri, iki yıllık süre içerisinde belediye olarak yaptıkları hizmetler ve projeler hakkında Toprak’a detaylı bilgiler aktardı.
YORUM EKLE