Şehit annesine bayram ziyareti

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı ile eşi Feray Abacı, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit annesi Kadriye Özdemir’i ziyaret etti.Malatya Valiliği tarafından organize edilen programlar dahilinde, kentteki her bir resmi...

Şehit annesine bayram ziyareti
banner230
Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı ile eşi Feray Abacı, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit annesi Kadriye Özdemir’i ziyaret etti.
Malatya Valiliği tarafından organize edilen programlar dahilinde, kentteki her bir resmi kurum müdür ve amiri, daha önceden belirlenen bir şehit ailesini ziyaret ediyor. Bu kapsamda BİK Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı ile eşi Feray Abacı, Battalgazi Hanımınçiftliği Şehit Hikmet Özdemir Sokak’taki şehit asker Hikmet Özdemir’in annesi Kadriye Özdemir’i ziyaret ederek, bayramını kutladı.
Bingöl-Elazığ Karayolu’nda, 25 Mayıs 1993 tarihinde şehit olan asker Hikmet Özdemir’in ailesini ziyarette, şehidin annesi Kadriye Özdemir ile görüşen Abacı ailesi, şehit annesi ile sohbet etti. Şehidin yaşlı annesi Kadriye Özdemir, eşinin, oğlu Hikmet’in şehit olmadan önce vefat ettiğini belirterek, uzun yıllar yalnız yaşadığını ve şehit aylığı ile geçindiğini söyledi. Anne Özdemir, oğlunun askerden önce nişanlandığını ve şehit olunca dünyanın adeta başlarına yıkıldığını bildirdi. Şehit annesi Kadriye Özdemir, “Aldığım şehit aylığının büyük bölümünü, evimi temizleyen ve bana bakan bakıcı kadına veriyorum. Tek sorunum, kışın yakacağa ihtiyacım oluyor” diye konuştu.
YORUM EKLE