Rektör Adayı Kızılay Gazetecilerle İftarda Buluştu

Malatya İnönü Üniversitesinin Rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay gazetecilere iftar verdi. İftar’da konuşan Rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay "Hedefim Üniversitemizi Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında saygın bir dünya...

Rektör Adayı Kızılay Gazetecilerle İftarda Buluştu
banner230
Malatya İnönü Üniversitesinin Rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay gazetecilere iftar verdi. İftar’da konuşan Rektör adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay "Hedefim Üniversitemizi Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında saygın bir dünya üniversitesi yapmaktır" dedi.
İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesinde görevli akademik personel ile bir araya geldikten sonra bu kez de Malatya’da görev yapan gazetecilerle iftarda buluştu. Malatyalı gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya gelen ve birlikte iftar açan İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, açıklamalarda da bulundu. Kızılay, "Üniversitede hekim, öğretim üyesi ve yönetici olarak 24 yıldır çalışmaktayım. Üniversitemizi eğitim, bilim, sanat ve spor alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde saygın bir üniversite yapmak için rektörlüğe adayım. Hedefimiz Üniversitemizi Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında saygın bir dünya Üniversitesi yapmaktır. İnönü Üniversitesi 41 yılda belli bir mesafe almış bulunmaktadır. Bazı alanlarda elde edilen başarıları Üniversitenin tümüne yaymak ve niteliğe odaklanmak gerektiğine inanıyoruz. Üniversitemizin bütün eğitim birimlerinde yüksek standartları yakalamak hedefimizdir. Bilimsel değerlerle donanmış, aklın ve kalbin yönettiği, kararlı ve dinamik, sorgulayan, fikir üreten, yorumlama yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmek amacımızdır. İnönü Üniversitesi şehrimiz, bölgemiz ve ülkemize bilgi, değer ve strateji üreterek öncülük edecektir. Bilimsel çalışmalar ve kaynak eserler üretmeye odaklanacaktır. Girişimci ve Yenilikçi Üniversite sıralamasında ön sırada yer almak için seferber olunacaktır" dedi. Bugün 50. sıralarda olan İnönü Üniversitesini Türkiye’de ilk 10, dünyada ise ilk 500 üniversite arasına sokmayı amaçladığını ifade eden Kızılay, "Rektörlük seçim süreci dahil olmak üzere rektörlüğüm süresince gerginlikten uzak, herkesi kucaklayan, ayrım yapmayan, huzurlu bir çalışma iklimi oluşturmayı vazgeçilmez temel esas olarak almaktayım. Akademik kurulların ve kuralların işletileceği, liyakat ve adaletin gözetileceği bir dönem olacaktır. Hocalarımızın özlük hakkı, akademik kadrosu hiçbir gerekçe ile ötelenemeyecek ve bütün öğretim üyelerinin ders ücreti, performans ve diğer gelirleri kaynaklar geliştirilerek adil bir şekilde artırılacaktır. Üniversitemiz ve hastanemiz eğitim ve bilim üreten bir kurum olmanın yanı sıra şehrimize ve bulunduğu coğrafyaya değer katan vazgeçilmez büyük bir kurumumuzdur. Şehrimizin ve ülkemizin bütün değerli aktörleri ve yöneticileri ile rektörlüğüm döneminde güçlü ve sağlıklı bir iletişim içinde olacağız. Bu konudaki uzun yıllardır süregelen iletişim eksikliğini gidereceğimize inanıyorum. Üniversitemiz büyüdü ama hocalarımıza ait sosyal tesislerimiz yetersiz kaldı. Bu süreçte kampüste, hastanede ve şehirde hocalarımızın her an faydalanabilecekleri nezih tesisler kurulacaktır. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Yeni dönemin istikrar ve çalışma huzuru içinde başarı dolu geçeceğinden eminim. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin desteğini bekliyorum. El ve gönül birliği sağlandığında aşılamayacak engel yoktur" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE