Doğanşehir’de Sokak Ve Meydan Düzenleme Çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, mahalleye dönüşen köylerde geleneksel yapıyı bozmadan, sokak ve meydan düzenleme çalışmalarına başlandı.Doğanşehir’de bugüne kadar 175 kilometrenin üzerinde yol çalışması yapan Malatya Büyükşehir...

Doğanşehir’de Sokak Ve Meydan Düzenleme Çalışmaları
banner230
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, mahalleye dönüşen köylerde geleneksel yapıyı bozmadan, sokak ve meydan düzenleme çalışmalarına başlandı.
Doğanşehir’de bugüne kadar 175 kilometrenin üzerinde yol çalışması yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, atıl durumda olan Yeni Sanayi Sitesi’nde de altyapı ve yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmaların büyük bölümünü tamamlanırken Polat, Fındık, Kapıdere ve Küçüklü mahallelerinde ise sokak ve meydan düzenleme çalışmaları yürütülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların yapıldığı mahallelerde incelemelerde bulunup, muhtar ve vatandaşlarla görüştü. İnceleme gezisine AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ertan Mumcu ve Zeki Sarılar, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, bazı daire başkanları ile şube müdürleri katıldı.
Yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, mevsim şartları elverdiğince bütün ilçelerde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yapılan çalışmalar sonrasında vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Başkan Çakır, “Hangi ilçemize gitsek vatandaşlarımız yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ediyorlar. Bu durum bizleri de mutlu ediyor. Bu çalışmalar kırsal mahallelerimizi daha yaşanabilir hale getiriyor. Doğanşehir ilçemizde de bu yıl çok yoğun çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Bazı mahallerimizde sokak ve meydan düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Fındık Mahallemizde çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Kapıdere ve Küçüklü mahallerine 10 bin metrekare kilit taşı döşenecek. Şu ana kadar Kapıdere de 2 bin metrekare kilittaşı döşedik. Mevsim şartları elverdikçe bu çalışmalar devam edecek. Doğayla iç içe olan bu mahallerimizi daha da güzel hale getireceğiz” dedi.
YORUM EKLE