Yaralı sokak hayvanları için "ambulans" hizmeti

- Kayseri'de kedi, köpek, kuş gibi yaralı halde bulunan sokak hayvanları için "Küçük Dostlar Ambulans" aracı hizmete sunuldu

Yaralı sokak hayvanları için
banner230

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de Kocasinan Belediyesi tarafından yaralı sokak hayvanları için "Küçük Dostlar Ambulans" aracı hizmet vermeye başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sokak hayvanlarına yardım konusunda çok sayıda talepte bulunulması üzerine "Küçük Dostlar Ambulans" aracını hizmete sunduklarını belirtti.

Ambulans sayesinde, yaralı veya hasta sokak hayvanlarının hijyenik ve güvenli bir şekilde kliniğe ulaştırılıp, tedavisinin yapıldığını vurgulayan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti:

"Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün çatısı altında yeni bir hizmetimiz daha başladı. Sokak hayvanlarıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk durumlarında onlara daha iyi hizmet verebilme noktasında 'Küçük Dostlar Ambulansı'nı hizmete sunduk. Geçtiğimiz günlerde Çözüm Merkezi'mize sokak hayvanlarıyla ilgili 500'e yakın talep iletilmiş. Sokak hayvanlarının yaşadığı olumsuz vakalarda Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz olay yerine hızlıca ulaşıp, yaralı sokak hayvanlarını kliniğe ulaştırıyor. Bu verileri dikkate alarak hayata geçirdiğimiz projeyle ekiplerimiz sokak hayvanlarına daha hızlı ve daha güvenli müdahalede bulunabilecekler."

Ambulansta köpek, kedi ve kuş kafesi, yandan açılabilen köpek taşıma kafesi, ilk yardım seti ve solunum cihazı gibi ekipman ve donanım yer aldığı bildirilen açıklamada, ihtiyaç durumunda vatandaşların Çözüm Merkezi veya 222 70 00 numaralı telefonu arayabilecekleri kaydedildi.

YORUM EKLE