Çocukların İstanbul’unda Trafik Ve Beton Yok

Çocukların hayal dünyalarını yansıttıkları Minopolis Sanat Atölyesi’nde ‘’Hayalindeki İstanbul’u Çiz’’ temalı bir proje gerçekleşti. Proje kapsamında bir araya gelen çocuklar hayallerindeki İstanbul’u beton ve trafiğin olmadığı...

Kültür Sanat 30.07.2015, 10:56
Çocukların İstanbul’unda Trafik Ve Beton Yok
banner230
Çocukların hayal dünyalarını yansıttıkları Minopolis Sanat Atölyesi’nde ‘’Hayalindeki İstanbul’u Çiz’’ temalı bir proje gerçekleşti. Proje kapsamında bir araya gelen çocuklar hayallerindeki İstanbul’u beton ve trafiğin olmadığı bir şehir olarak çizdi.
Bu güne kadar pek çok sanatçıya ilham veren İstanbul’u bu kez çocuklar yorumladı. Onlarca çocuğun katılımıyla gerçekleşen ‘’Hayalindeki İstanbul’u Çiz’’ projesi Minopolis Sanat Atölyesi tarafından düzenlendi. Çocuklar hayal dünyalarındaki İstanbul’u beton ve trafiğin olmadığı bir şehir olarak çizdi. Bakırköy Marmara Forum’da yer alan Minopolis Sanat Atölyesi’nde gerçekleşen etkinlikte 100’e yakın çocuk hayalindeki İstanbul’u çizdi. Resimlerinde İstanbul’daki martılardan, köprüye, Kız Kulesi’ne kadar birçok simgeye yer veren çocukların çalışmalarında en dikkat çeken nokta ise İstanbul’un yeşil ve betondan arınmış bir görüntüye sahip olmasıydı. Ağustos ayının ikinci haftasına kadar devam edecek olan ‘’Hayalindeki İstanbul’u Çiz’’ atölye çalışması sonrasında yapılan resimler Minopolis’te sergilenecek.
ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENİYOR
Eğlenceli ve öğretici faaliyetlerin yer aldığı Türkiye’nin Avrupa kökenli ilk çocuk şehri olan Minopolis’te çocuklar gelecekte yapmayı düşündükleri meslekleri deneyimleme şansı buluyor. Çocukların yetenek ve yönelimlerini belirlemede de etkili olan şehirde, 32 istasyon ve 100’den fazla meslek yer alıyor. Ebeveynlerden bağımsız bir şekilde sosyalleşme ve öğrenme ortamının sağlandığı şehirde çocuklar analitik düşünme becerisi de kazanıyor.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:31
İkindi 15:10
Akşam 17:34
Yatsı 18:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@