39. Turizm Haftası Etkinlikleri Batman’da Başladı

Batman’da bu yıl 39’uncusu kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, aralarında İstanbul, Denizli, Kütahya, Trabzon gibi illerin bulunduğu 11 il, Batman’da açılan el sanatları sergisinde canlı performanslarını sergiledi.Batman Atatürk...

39. Turizm Haftası Etkinlikleri Batman’da Başladı
banner230
Batman’da bu yıl 39’uncusu kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, aralarında İstanbul, Denizli, Kütahya, Trabzon gibi illerin bulunduğu 11 il, Batman’da açılan el sanatları sergisinde canlı performanslarını sergiledi.
Batman Atatürk Parkı’nda bu yıl 39’uncusu düzenlenen Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisinin açılışını Batman Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy ve kamu kurum müdürleri yaptı. Aksoy, sergi açılışında yaptığı konuşmada Turizm Haftası’nın ülkeye, bölgeye ve ülke barışına katkı sağlamasını diledi. Batman Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy ve beraberindekiler bir bir kurulan stantları gezerek ünlü Çin sanatı, İstanbul’dan tesbih ustası, Denizli el yapımı bıçaklar, Batman ve il ilçelerindeki halk eğitim merkezleri ile ÇATOM’da ki genç kızların el emeği göz nuru el sanatlarını gezerek alış veriş yaptı.
Batman İl Kültür Turizm Müdür Vekili M. İhsan Arslanlı, bu yıl Turizm Haftası kutlamalarını Batman’ın her köşesine yaymak istediklerini söyledi. Arslanlı, "Atatürk Parkı’nda bu gün sergi açtık. Sergimize Denizli, Kahramanmaraş, Trabzon, İstanbul’ ve Kütahya’ gibi toplam 11 ilden 11 el ustasını getirdik. Burada canlı performans yapacaklar. İki gün burada kalacaklar. Amacımız unutulmaya yüz tutmuş bu el sanatlarını tekrar canlandırmak insanlarımızı buna meyil ve kanalize etmektir" şeklinde konuştu.
Halk oyunları gösterisinin de yapıldığı serginin iki gün boyunca halkın ziyaretine açık kalacağı belirtildi.
YORUM EKLE