Körfez Belediyesi kenti düzenli ve programlı olarak her gün temizliyor

Körfez Belediyesi, her gün düzenli ve programlı olarak kenti köşe bucak temizlemeye devam ediyor.İlçe temizliğine büyük önem veren belediye, cadde ve sokakların yanı sıra park, bahçe gibi alanların temizliği konusunda da büyük hassasiyet...

Körfez Belediyesi kenti düzenli ve programlı olarak her gün temizliyor
banner230
Körfez Belediyesi, her gün düzenli ve programlı olarak kenti köşe bucak temizlemeye devam ediyor.
İlçe temizliğine büyük önem veren belediye, cadde ve sokakların yanı sıra park, bahçe gibi alanların temizliği konusunda da büyük hassasiyet gösteriyor. Çöp toplamaya belirli bir standart getiren Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöp toplama işleminin yanı sıra temizlik faaliyetlerini haftanın her günü gerçekleştiriyor. Günün erken saatlerinden gece yarısına kadar süren rutin temizliklerin yanında, yine belirli aralıklarla yapılan cadde ve sokak yıkamaları ile büyük bir çevre kirliliği ortadan kaldırılıyor.
Körfez Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, kent merkezini elle süpürme, sulu kaldırım yıkama, sıcak sulu sistemle çöp koyma yerlerinin yıkanması, afişlerin sökülmesi, duvarlara yazılmış yazıların silinmesi veya üzerlerinin boyayla kapatılması, ateş yakılmış isli yerlerin temizlenmesi, kamu kuruluşlarının çevrelerinin temizlenmesi gibi temizlik faaliyetlerini gerçekleştirdi.
Körfez Belediyesi’nin temizlik çalışması, kentin tüm sahil kesimini kapsayacak şekilde devam ediyor. Körfez’in sahil kenti kimliğini de öne çıkarmak amacıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun bir çalışma başlattı. Bu kapsamda yaz aylarını Körfez’in sahillerinde geçiren vatandaşların yoğun kullandıkları piknik alanlarını belirli aralıklarla temizleyen belediye ekipleri vatandaşların takdirini topladı.
YORUM EKLE