Kartepe’de ’Hoşgeldin Bebek’ Ziyaretleri Devam Ediyor

Kartepe'de Hoş Gelgin Bebek Ziyaretleri Devam Ediyor.

Kartepe’de ’Hoşgeldin Bebek’ Ziyaretleri Devam Ediyor
banner230
Kartepe Belediyesi sosyal belediyecilik uygulamaları arasında yer alan “Hoş Geldin Bebek” projesiyle kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.
Kartepe Belediyesi’nin uyguladığı “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında yeni doğan bebekler ve aileleri, Başkan Üzülmez adına ziyaret ediliyor. Mart ayı itibarıyla ilçede uygulanan “Hoş Geldin Bebek” ziyaretlerini zaman zaman bizzat yapan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yanı sıra başkan adına ziyaretleri Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Hoş Geldin Bebek Birimi gerçekleştiriyor.
Kartepe Belediyesi “Hoş Geldin Bebek” projesiyle bu yıl içinde 761 yeni doğan bebeği ziyaret etti. Yeni bebek sahibi olan ailelerin sevinçlerini başkan adına paylaşan birim yetkilileri, ailelere de Hoş Geldin Bebek paketlerinden hediye ediyor. Ailelere destek olmak amacıyla hazırlanan paketler içerisinde bebeğin kullanacağı ihtiyaç malzemeleri bulunuyor.
“Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında birimdeki hemşire yardımıyla bebeklerin ve annelerinin küçük çaplı pansuman ve benzeri ihtiyaçları da karşılanıyor. Birim yetkilileri gerçekleştirdikleri ziyaretlerde yeni anne olan bayanlara bebek ve bebek bakımı, lohusalık ve talep ettikleri konularda bilgilendirmelerde destek vererek annelere, başkanın geçmiş olsun dileklerini iletiyor.
Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in, “Büyük Kartepe ailesine yeni katılan her çocuk bizim çocuğumuz” düşüncesinden hareketle yürütülen Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında ziyaret edilen aileler Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti.
YORUM EKLE