Dilovası’nda Dev Projeye Start Veriliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Cumhuriyet mahallesinde vatandaşlarla sohbet etti.Dilovası’nda bir dizi ziyaret gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim...

Dilovası’nda Dev Projeye Start Veriliyor
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Cumhuriyet mahallesinde vatandaşlarla sohbet etti.
Dilovası’nda bir dizi ziyaret gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ile Cumhuriyet mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Gerçekleşen ziyarette vatandaşların istek ve temennilerini dinleyen Başkanlar, yapımı devam eden Doğu kavşağından, Yavuz Sultan Selim caddesine bağlantı yolu talebini değerlendirerek bağlantı yolu sözünü verdiler.
Başkanlar, vatandaşlara birde müjde vererek 30 Mart seçim beyannamesinde yer alan ve Dilovası’na sosyal alan olarak kazandırılacak Bayraktepe Parkı projesinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Dilovası Belediyesi iş birliği ile önümüzdeki hafta içinde başlanacağını söylediler. Kademe kademe yapılacak olan park projesi için öncelikle alanın temizlenmesi, düzenlenmesi ve ağaçların yerinin projeye göre değiştirilmesi planlanıyor.
90 bin metrekare üzerine kurulacak dev park projesinde 1 adet amfi tiyatro, 2 adet amfi tiyatro hazırlık odaları, 23 adet sergi dükkanları, 8 adet yeme içme birimleri, restoran, kafeterya, çay bahçesi, kafeterya, spor alanı, spor alanı soyunma odaları , mescit, büfeler, lunapark ve 5 adet süs köprüsü yer alacak. Proje, ihaleye çıkmadan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Dilovası Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılacak.
YORUM EKLE