Akıllı Bisikletler İlçelerde De Yol Alacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hizmete Sunduğu Akıllı Bisikletleri İlçelerde De Yollara Çikarmaya Hazırlanıyor.

KOCAELİ 24.10.2015, 10:23
Akıllı Bisikletler İlçelerde De Yol Alacak
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğu talep üzerine Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi(KOBİS)’nde genişletme çalışmalarına başladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 Ağustos 2014 tarihinde 18 istasyon ve 136 bisiklet ile vatandaşlara hizmet vermeye başlayan (KOBİS) Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi, büyük ilgi gördü. Bu kapsamda Kocaeli’deki ilçe belediyeleri yetkilileri ve konuyla ilgili uzman personelin katıldığı toplantı düzenlendi. Toplantıda 2016 yılında yeni yapılacak istasyonların belirlenmesi için görüşler sunuldu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Plaj Yolu Ulaşım garajında gerçekleşen toplantıda, ilçe belediyesi yetkilileri, Sürdürülebilir Ulaşım Derneği (Embarq) temsilcileri ile Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bulundu. Toplantıda KBB Otobüs İşletmesi Şube Müdürü Övünç Yılmaz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KOBİS Sorumlusu Tacettin Tezer, 2016 yılı KOBİS-Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi Genişleme Projesi, Çevre Bakanlığı’nın Bisiklet Yolu Finansal Destek Projesi ve Sağlık Bakanlığı’nın Hibe Bisiklet Projesi hakkında katılımcılara sunum yaptı.
Toplantıda ayrıca Embarq Türkiye Projeler Koordinatörü Pınar Köse ve Yol Güvenliği Projeler Yöneticisi Tolga İmamoğlu tarafından "Dünyada ve Türkiye’de Bisiklet Paylaşım Sistemleri Karşılaştırması" ve "Bisiklet Yollarında Yol Güvenliği" konularında bilgi sundu. Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü bisiklet yolları çalışmaları ve diğer yerel belediyelerin bisiklet yollarının yapımı sırasındaki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile olan işbirliği konularında katılımcılara bilgi aktarımında bulunuldu.
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda 2016 yılında yeni yapılacak istasyonların kesinleşmesi amacıyla kasım ayında ilçe belediyeleriyle tekrar bir araya gelinmesi kararlaştırıldı. Planlanan toplantıda ön tespit raporunda belirlenen istasyon yerlerinin kesin karara bağlanması akabinde ihaleye çıkılacağı bilgisi verildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
13°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@