Sel felaketi festivali iptal ettirdi

Yeşilhisar Festival

Sel felaketi festivali iptal ettirdi
banner230
Yeşilhisar İlçesi’nde bir kişinin yaşamını yitirdiği selin ardından, hasar tespit çalışmaları sürerken, 9 Temmuz’da yapılması planlanan ve ünlü sanatçı Kubat’ın konser vereceği Yeşilhisar Kültür ve Kayısı Festivali iptal edildi.
Kent merkezine yaklaşık 65 kilometre uzakta olan Yeşilhisar İlçesi’nde Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü akşam etkili olan şiddetli yağışla sel oluşmuş ve bir çoban sele kapılarak hayatını kaybetmişti. Felaket sonrası Yeşilhisar İlçesi’nde adeta yas havası oluşurken, ilçede 9 Temmuz’da düzenlenecek olan Kültür ve Kayısı Festivali’nin yaşanan sel felaketi nedeni ile iptal edildiği öğrenildi.
Zararlar karşılanacak
Öte yandan Yeşilhisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada vatandaşların maddi zararlarının karşılanacağı belirtilerek şöyle denildi: "İlçemizde aşırı yağış sonucu meydana gelen sel felaketinde maddi zarara uğrayan vatandaşlarımızın zararlarının karşılanması için belediyemiz gerekli kurumlarla koordinasyon içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Yapılan tespitler neticesinde vatandaşlarımızın maddi zararları ilgili kurumlar tarafından karşılanacaktır."
YORUM EKLE