Pınarbaşı Belediyesinden Yeni Açılış

Pınarbaşı Belediyesi, Sosyal Tesislerden üçüncüsünün açılışını Esenköy (Toybuk) mahallesinde gerçekleştirdi.Açılış törenine Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, MHP İlçe Başkanı, Pınarbaşı Belediyesi Meclis Üyeleri,...

Pınarbaşı Belediyesinden Yeni Açılış
banner230
Pınarbaşı Belediyesi, Sosyal Tesislerden üçüncüsünün açılışını Esenköy (Toybuk) mahallesinde gerçekleştirdi.
Açılış törenine Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, MHP İlçe Başkanı, Pınarbaşı Belediyesi Meclis Üyeleri, Esenköy Mahallesi Muhtarı, Mahalle Muhtarları, belediye çalışanları ve çok sayıda mahalleli katıldı. Törende Esenköy Mahalle Muhtarı Erol Çalık, "Biz böyle tesisi yapmak için çok uğraştık ama bir türlü başaramadık. Arkamıza Dursun Ataş’ı aldığımız zaman halloldu çok şükür. Saygıdeğer başkanımızın olduğu yerde hizmette olur, her şey olur. Buradan Dursun Ataş’a ve emeklerini esirgemeyen belediye personeline çok teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun ’’dedi
Başkan Ataş, ’’Bu mübarek ayda Ramazan ayının hikmeti ve bereketi ile bu akşam burada toplanmış bulunmaktan son derece mutluyuz. Toybukluları saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Geçen sene 8 mahallemize bu tesislerden yaptık. Bu senede 11 mahallemize yapmayı planlıyoruz.Seneye de planlamalarımız doğrultusunda ihtiyacı olan mahallerimize bu tesislerden yapmaya devam edeceğiz. Büyükşehir yasası ile köyler mahalle oldu,ama birtek isminin değişmesi ile olmuyor.Kayseri merkezden farkınız kalmayacak dediler,durum ortada.Bakıldığı zaman bir tane çivileri yok.Pekte umurlarında olduğumuz söylenemez.150 mahallemize dar imkânlarla hizmet vermeye çalışıyoruz,çok şükür her yerdeyiz.Diğer belediyelere baktığınız ve değerlendirdiğiniz zaman her şeyi daha net görebilirsiniz" diye konuştu.
Başkan Ataş, "Tesisimiz; düğünlerde, toplantılarda, cenazelerde ve her türlü organizasyonda kullanılacak şekilde mahallemizin hizmetine veriliyor. İçerisinde Muhtar makamı, Bilgisayar sistemi, Mutfağı, Lavabosu, Masası ve Sandalyesi bulunacak. İnşallah ölümden çok düğün olur bu tesisimizde. Bu sene Esenköy mahallemize parke döşeme işini, mini basketbol sahasını yapacağız. Mahallelerimize ve Pınarbaşılı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bizim bizden başka dostumuz yok Allah hayırlı uğurlu etsin. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin ’’ifadesinde bulundu.
Konuşma sonrasında İftar yemeğine geçildi. Yemek sonrasında mahalle çocukları için özel olarak getirilen Hacivat, Karagöz gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.
YORUM EKLE