Karaman’da Devlet Hastanesi Bünyesinde Palyatif Bakım Merkezi Açıldı

Karaman Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.Törene, Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu ile...

Karaman’da Devlet Hastanesi Bünyesinde Palyatif Bakım Merkezi Açıldı
banner230
Karaman Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Törene, Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu ile Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy ve hastane personeli katıldı. Açılışta konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu, palyatif bakım merkezlerinin çok anlamlı ve önemli birimler olduğunu belirterek, “Karaman Devlet Hastanesi’nde açılan bu hizmet biriminin ülke genelinde sayılı sağlık tesislerinden biri olduğunun altını çizdi.
Palyatif Bakım Merkezinin ne olduğu, hangi hizmetlerin hangi hastalara verileceği hakkında törene katılanlara bilgide veren Erenoğlu, “Sizin için artık yapılacak bir şey yok” deyip evine gönderilen, aslında yapılacak bir şeylerin hala olduğu hastalara bu birimde gösterilmekte ve bakımlarıyla yakından ilgilenilmektedir. Hastanın geçirdiği zorlu dönemlerde, ağrılarını en aza indirgeyip, beslenmelerine kadar her durumları gözlemlenerek gerekli bakımları sağlanmaktadır" dedi.
Karaman Valisi Murat Koca’da konuşmasında devletimizin doğumdan ölümüne kadar insanlarımıza hizmet verdiğini ve ihtiyaçlarını giderdiğini ifade ederek “Bugün burada açmış olduğumuz bu bakım merkezi de bunun en güzel göstergesi. Ben bu imkânı oluşturan emek veren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hastalarımıza da şifalar diliyorum" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Palyatif Bakım Merkezi protokol üyeleri tarafından hizmete açılırken, yatan iki hastada ziyaret edildi.
YORUM EKLE